Wypadek na ul. Turyńskiej w Tychach - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Tychach

Wiadomości

Wypadek na ul. Turyńskiej w Tychach

Data publikacji 27.05.2020

Policjanci z Tychów wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, w którym ucierpiał pasażer samochodu osobowego oraz kierowca jednego z samochodów ciężarowych biorących udział w zdarzeniu. Poszkodowani z obrażeniami ciała zostali śmigłowcem oraz karetką pogotowia ratunkowego przetransportowani do szpitala.

Do wypadku doszło wczoraj około godziny 14.25 w rejonie skrzyżowania ul. Turyńskiej z ul. Samochodową. Jak wynika ze wstępnych ustaleń 32-letni kierujący samochodem ciężarowym marki DAF jadący ul. Turyńską w kierunku Bierunia chcąc wykonać manewr skrętu w lewo w ul. Samochodową nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu pojazdowi marki VOLVO, który jechał ul. Turyńską w kierunku Tychów. 24-letni kierowca VOLVO próbując uniknąć zderzenia z ciężarówką odbił pojazdem w prawą stronę i najechał na inny pojazd ciężarowy marki IVECO, który był ustawiony na wyjeździe z ul. Samochodowej na ul. Turyńską w stronę Tychów.

34-letni pasażer VOLVO w stanie ciężkim oraz 28-letni kierowca samochodu ciężarowego marki IVECO zostali przetransportowani do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz karetką Pogotowia Ratunkowego.

Decyzją obecnej na miejscu Prokurator, 32-letniemu kierowcy ciężarówki DAF zostało zatrzymane prawo jazdy, a samochody VOLVO oraz ciężarowy DAF zostały zabezpieczone. Kierowca VOLVO oraz ciągnika DAF byli trzeźwi.

Tyscy policjanci pod nadzorem tyskiej prokuratury wyjaśniają szczegółowe okoliczności tego zdarzenia i apelują o ostrożność na drodze oraz o jazdę zgodą z przepisami, a także stosowanie zasady ograniczonego zaufania co do pozostałych uczestników ruchu drogowego.

 

  • samochód marki VOLVO po wypadku przed samochodem stoi wóz Straży Pożarnej w tle widać oznakowany policyjny radiowóz oraz dwóch umundurowanych policjantów wykonujących czynności
  • samochody uczestniczące w zdarzeniu drogowym VOLVO oraz ciężarowy
  • pomarańczowy parawan za którym wykonywane są czynności w związku z zaistniałym wypadkiem na zdjęciu widoczni są policjanci i strażacy