Komenda Miejska Policji w Tychach

Aktualności

Polecamy

Informacja dla turystów
Stop agresji drogowej
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Żeby być trzeba żyć
Infolinia dla bezdomnych
Nie reagujesz akceptujesz
Kampania Say it to fight it
"Idź, Jedź, Żyj"
Informacje dla osób pokrzywdzonych przestępstwem
"Stop seksturystyce"

Ruch drogowy

 1. Policjanci promują bezpieczeństwo na stoku

  Ferie zachęcają do odpoczynku w górach. Pragnąc wypocząć na stokach, trzeba jednak pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Tyscy policjanci rozdają ulotki oraz opaski odblaskowe wyruszającym na stoki narciarskie miłośnikom i przypominają o najważniejszych zasadach bezpiecznej jazdy.

 2. Zderzyli się w rejonie stacji paliw

  W dniu 14.01.2018r. około godz. 01.15 w Tychach na ul. Beskidzkiej w rejonie stacji paliw doszło do kolizji drogowej pojazdów marki Renault Megane i Audi A6. Osoby posiadające jakiekolwiek informacje na temat opisanego zdarzenia proszone są o kontakt z tyskimi policjantami.

 3. Działania „Bezpieczne skrzyżowanie” z wykorzystaniem RSD

  Policjanci tyskiej drogówki przeprowadzili działania pod kryptonimem „Bezpieczne skrzyżowanie”. Policjanci zwracali uwagę na naruszenia przepisów ruchu drogowego w rejonie skrzyżowań i tam, gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych. W akcji uczestniczyli również policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, obsługujący specjalistyczny pojazd rejestrujący wykroczenia tzw. ruchome stanowisko dowodzenia.

 4. Poszukujemy świadków kolizji

  Poszukujemy świadków zdarzenia, w związku z prowadzonymi czynnościami wyjaśniającym w sprawie kolizji, do której doszło w okresie 01-02 stycznia 2018 r. w Tychach przy ul. Edukacji. Osoby posiadające jakiekolwiek informacje na temat zdarzenia proszone są o kontakt telefoniczny lub osobisty z tyskimi policjantami.

 5. Podsumowanie policyjnych działań „NURD”

  Policjanci z drogówki przeprowadzili działania pod nazwą „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego” czyli NURD. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyglądali się, czy sami piesi nie łamali zasad przepisów ruchu drogowego. W trakcie działań stróże prawa odnotowali łącznie 83 wykroczeń.

 6. Trwają policyjne działania "NURD"

  Piesi i rowerzyści to najmniej chronieni uczestnicy ruchu drogowego i niejednokrotnie stają się ofiarami tragicznych wypadków. Dzisiaj policjanci tyskiej drogówki prowadzą działania "NURD" ukierunkowanych na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 7. Śmiertelne potrącenie rowerzysty

  Tyscy policjanci wyjaśniają okoliczności potrącenia rowerzysty przez kierującego Renault Master. Do zdarzenia doszło na ul. Serdecznej w Tychach. Niestety poszkodowany 80 -letni mężczyzna w wyniku odniesionych obrażeń zmarł.

 8. Bezpieczeństwo na drogach podczas ferii - kontrole autokarów

  W związku z rozpoczynającymi się feriami zimowymi, które w woj. śląskim przypadają w okresie od 29 stycznia do 11 lutego spodziewamy się, jak co roku, nasilenia ruchu pojazdów, w szczególności na głównych trasach prowadzących do turystycznych miejscowości. Zwiększa się także ilość autokarów przewożących dzieci i młodzież do miejsc zimowego wypoczynku. Aby wszyscy dotarli bezpiecznie na miejsce, a później szczęśliwie wrócili do domów, będą nad tym czuwali śląscy policjanci.

 9. Kontrole autokarów w Tychach

  Policjanci tyskiej drogówki, w celu zapewnienia bezpieczeństwa dojazdu dzieci do miejsca wypoczynku przeprowadzają kontrole autokarów, sprawdzają stan techniczny pojazdów oraz trzeźwość kierowców.

 10. Poszukujemy świadków kolizji

  Zespół d/s Wykroczeń Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Tychach prowadzi czynności wyjaśniające w sprawie zdarzenia drogowego, do którego doszło w dniu 08.01.2018r. w Tychach przy ul. Zaręby. Osoby posiadające jakiekolwiek informacje na temat opisanego zdarzenia proszone są kontakt z tyskimi policjantami.