„Mam przyjaciela Policjanta” - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Tychach

Wiadomości

„Mam przyjaciela Policjanta”

Data publikacji 31.10.2019

„Mam przyjaciela Policjanta” pod takim hasłem przebiegało spotkanie dzielnicowego z dziećmi z ośrodka SERiO w Tychach. Zawód policjanta oraz bezpieczeństwo najmłodszych podczas zabaw oraz na drodze zostały milusińskim przyswojone poprzez czytanie oraz oglądanie bajek. Przyjazne spotkanie z mundurowym utwierdziło dzieci, że na policjanta zawsze mogą liczyć!

Bywa, że dzieci znajdują się w różnych sytuacjach kryzysowych, w których nie wiedzą jak się zachować. Bywa, że nie wiedzą do kogo się zwrócić lub jak wezwać pomoc. O tym i o innych kwestach związanych z prawidłowym postępowaniem w sytuacjach niebezpiecznych rozmawiał z dziećmi ośrodka SERiO w Tychach dzielnicowy asp. Mariusz Rapacz w ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas”. Czytając dzieciom książkę „Mam przyjaciela Policjanta” utwierdzał ich, że na mundurowych zawsze mogą liczyć, w każdej sytuacji. Kwestę bezpieczeństwa na drodze oraz kontaktów z nieznajomym pomógł dzielnicowemu przyswoić „sierżant Poli” oraz kolorowanka edukacyjna "Bądź bezpieczny". Rozmowa z policjantem wywarła na młodych uczestnikach duże wrażenie i wielu z nich było zainteresowanych tym zawodem. Spotkanie było idealną okazją, by dotrzeć z istotnymi informacjami do dzieci, które jak się nauczą, tak będą postępować.

  • Zdjęcie przedstawia umundurowanego dzielnicowego, który rozmawia z siedzącymi do niego przodem dziećmi. Policjant wskazuje dłonią na element umundurowania. dzieci siedzą na krzesełkach, policjant stoi przed nimi.
  • Policjant siedzi przy stoliku, na którym stoi komputer, jest załączona bajka. Tyłem do zdjęcia , a przodem do policjanta siedzą dzieci na krzesełkach.
  • Kolorowanka edukacyjna "Bądź bezpieczny"