Jaś dołączył do wyprawy - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Tychach

Wiadomości

Jaś dołączył do wyprawy

Data publikacji 11.05.2019

Dzisiaj do Piotra i Michała dołączył 6-letni Jaś, dla którego tyscy policjanci pokonują ponad 500 km po górach. Chłopiec dodaje policjantom otuchy i kibicuje w dotarciu do mety, do której zostało około 50 kilometrów. Zachęcamy wszystkich do przyłączenia się i wspólnego pokonania ostatniego odcinka - Głównego Szlaku Beskidzkiego. Start już jutro o godzinie 6.00 z Kubalonki. Razem pokażmy, że ludzkie życie, a w szczególności życie i zdrowie dziecka, ma najwyższą wartość!

Dzisiaj w Węgierskiej Górce do dwóch tyskich policjantów dołączył 6-letni Jaś wraz z rodziną, by pokonać z nimi ostatnie kilometry Głównego Szlaku Beskidzkiego.

Zdjęcie przedstawia grupę osób, która trzyma flagę "Wyprawa dla Jasia".

Pomimo bardzo ciężkich warunków atmosferycznych, podczas wyprawy Michał i Piotr pokonali poszczególne odcinki trasy szybciej niż zakładali. Dlatego już jutro tj. 12 maja br. przejdą ostatni odcinek. Zachęcamy wszystkich, nie tylko policjantów, do uczczenia 100-lecia powstania Policji oraz wsparcia chorego Jasia. Start o godzinie 6.00 rano z Kubalonki.

Zbiórka na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej DW941 i drogi prowadzącej do Wisły Czarne. Oczywiście można dołączyć na każdym etapie podróży, która swój finał będzie miała na Rynku w Ustroniu. Tam też odbędzie się uroczyste powitanie wszystkich uczestników.

Obrazek przedstawia dwóch mężczyzn stojących tyłem na tle gór. Mężczyźni trzymają flagę "Wyprawa dla Jasia"

Pamiętajmy!
Pomóc Jasiowi może każdy. W inicjatywę włączył się Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policjantów, dzięki któremu mamy możliwość zgromadzenia środków finansowych.

Darczyńcy mogą wpłacać środki na konto:

27 1020 2313 0000 3002 0131 4046

z dopiskiem: „Wyprawa dla Jasia” dla ZT NSZZP KMP Tychy

U Jasia stwierdzono rdzeniowy zanik mięśni (SMA typ III). Choroba uniemożliwia Jasiowi samodzielne poruszanie się, dlatego 6-latek wymaga ciągłej rehabilitacji oraz kosztownego leczenia. Chcąc wspomóc Jasia, syna jednego z tyskich policjantów, funkcjonariusze postanowili nadać wyprawie charakter charytatywny. Chłopiec jest podopiecznym fundacji "Gwiazda Nadziei", gdzie zostanie przekazana zebrana kwota na jego leczenie i rehabilitację.

Obrazek przedstawia krajobraz gór podczas zachodu słońca