Podsumowanie działań „Pieszy” - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Tychach

Wiadomości

Podsumowanie działań „Pieszy”

Data publikacji 16.03.2016

Wczoraj o godz. 14.00 zakończyły się trwające osiem godzin działania tyskiej drogówki „Pieszy”. W trakcie działań stróże prawa zwracali szczególną uwagę na to, czy piesi przechodzą przez jezdnię w miejscach do tego wyznaczonych i nie wchodzą na przejście na czerwonym świetle. Bacznie przyglądali się również kierowcom, aby nie popełniali oni wykroczeń względem pieszych. Prowadzone cyklicznie działania mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W czasie wczorajszych działań policjanci ujawnili 22 przypadki przechodzenia pieszych w miejscach niedozwolonych. Wciąż spora ilość osób nie korzysta z wyznaczonych przejść dla pieszych, a tym samym ryzykuje nawet swoim życiem. Zdarzenia drogowe z udziałem pieszego kończą się dla niego najczęściej najpoważniejszymi konsekwencjami zdrowotnymi. Mundurowi zwracali również uwagę na kierujących pojazdami. Dwóch kierujących zostało ukaranych za wykroczenie popełnione względem pieszych.

Policjanci podczas codziennej służby również ujawniają wiele wykroczeń polegających na nieprawidłowym przejeżdżaniu przejść dla pieszych lub nie ustępowaniu pierwszeństwa pieszym na pasach. Stróże prawa przypominają, że każdy uczestnik ruchu drogowego, bez znaczenia czy to kierowca, rowerzysta, czy pieszy, powinien pamiętać o rozwadze. Lekkomyślne zachowanie, pośpiech, czy brak uwagi mogą doprowadzić do poważnego wypadku.