Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w Tychach - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Tychach

Wiadomości

Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w Tychach

Data publikacji 30.04.2015

Przez dwa dni w Szkole Podstawowej Nr. 1 w Tychach odbywały się eliminacje powiatowe Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W szranki stanęło 19 drużyn tyskich szkół podstawowych i gimnazjalnych. Jego ideą było propagowanie wśród uczniów bezpiecznego i kulturalnego zachowania w ruchu drogowym.

W ciągu dwudniowych zmagań wzięło udział łącznie 13 szkół podstawowych oraz 6 gimnazjów. Konkurs ten miał charakter drużynowy. W pierwszy dzień szkoły podstawowe były reprezentowane przez czteroosobowe zespoły. Drugiego dnia w szranki stanęły gimnazja. Turniej składał się z czterech etapów w trakcie, których drużyny rywalizowały ze sobą w konkurencjach z wiedzy teoretycznej oraz umiejętności praktycznych. W pierwszym etapie uczniowie rozwiązywali test wiedzy przygotowany przez policjantów tyskiej „drogówki”, w którym były pytania z zakresu prawa o ruchu drogowym. Następnie uczestnicy musieli wykazać się wiedzą praktyczną z zakresu pierwszej pomocy, aby wreszcie móc usiąść na rowerze i zaprezentować swoje umiejętności w specjalnie przygotowanym w tym celu miasteczku ruchu drogowego oraz na torze przeszkód. Turniej oceniany był przez policjantów tyskiej komendy, funkcjonariuszy Straży Miejskiej oraz przedstawicieli Automobilklubu Ziemi Tyskiej. Ponadto w trakcie zawodów mundurowi prowadzili prelekcje i rozmowy w ramach kampanii „Idź, jedź, żyj” - Rok Pieszego 2015.

Turniej wygrało Gimnazjum nr 12, wraz z nim na podium znalazło się kolejno Gimnazjum nr 8 i Gimnazjum nr 1. Natomiast wśród szkół podstawowych najlepsza była „dziewiątka”, tuż za nią SP nr 10 oraz SP nr 6. Finaliści eliminacji awansowali do rywalizacji na szczeblu wojewódzkim.

W klasyfikacji indywidualnej najlepsza była uczestniczka z SP nr 9 – Natalia Mróz, tuż za nią był uczeń SP nr 6 - Szymon Małek, a trzecie miejsce przypadło uczennicy z „dziewiątki” - Ewelinie Badej. W starszej grupie dwa pierwsze miejsca zajęli uczniowie z Gimnazjum nr 12 – Kamil Piwowar oraz Mirek Przybulski, natomiast na trzeciej lokacie uplasowała się nastolatka z Gimnazjum nr 11 – Agata Latusek.

Zwycięskie drużyny odebrały puchary i upominki z rąk Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego podinsp. Jarosława Dziendziel, przedstawiciela Automobilklubu Ziemi Tyskiej, przedstawicielki Miejskiego Zarządu Oświaty w Tychach oraz dyrektora SP nr 1 w Tychach.

Serdecznie gratulujemy!

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 22.16 MB)