Komenda Miejska Policji w Tychach

Aktualności

Polecamy

Informacja dla turystów
Stop agresji drogowej
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Żeby być trzeba żyć
Infolinia dla bezdomnych
Nie reagujesz akceptujesz
Kampania Say it to fight it
"Idź, Jedź, Żyj"
Informacje dla osób pokrzywdzonych przestępstwem
"Stop seksturystyce"

Ruch drogowy

 1. Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych

  W niedzielę 19 listopada obchodzimy Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. Jest to wyraz pamięci o wszystkich poszkodowanych na drogach oraz ich najbliższych, a zarazem okazja by po raz kolejny zwrócić uwagę kierowców na konieczność bezpiecznej i ostrożnej jazdy. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drodze w dużej mierze zależy od nas samych.

 2. Kontrolują, edukują i „doświetlają” pieszych

  Piesi, to najmniej chronieni uczestnicy ruchu drogowego i niejednokrotnie stają się ofiarami tragicznych wypadków. Dlatego dzisiaj ,podczas akcji „Kontrola drogowa Pieszy”, tyscy policjanci rozdają im elementy odblaskowe, zachęcając do noszenia, a zarazem dbania o własne bezpieczeństwo.

 3. „Bezpieczny przejazd – zatrzymaj się i żyj”

  Tyscy policjanci, wspólnie z funkcjonariuszami kolei, przeprowadzili działania „Bezpieczny przejazd – zatrzymaj się i żyj”, których celem jest ograniczenie wypadków na przejazdach kolejowych. W czasie akcji mundurowi prowadzili kontrole w rejonach przejazdów kolejowych i rozdawali ulotki.

 4. Podsumowanie działań „Prędkość”

  Tyscy policjanci przeprowadzili wczoraj działania „Prędkość”, podczas których na „celowniku” byli kierowcy przekraczający dozwoloną prędkość. Kierowco PAMIĘTAJ, że zbyt szybka jazda kończy się tragicznymi w skutkach zdarzeniami drogowymi.

 5. Kontrola prędkości w Tychach

  Od wczesnych godzin porannych trwają policyjne działania „Prędkość”. Celem prowadzonych czynności jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Przypominamy, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych.

 6. Noga z gazu – kontrola prędkości!

  Jutro tyscy policjanci przeprowadzą działania pod kryptonimem PRĘDKOŚĆ. Celem tych działań jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, szczególnie w zakresie przestrzegania przepisów dotyczących dozwolonej prędkości oraz uświadomienie kierującym, jakie niebezpieczeństwo niesie za sobą zbyt szybka jazda.

 7. Poszukujemy świadków zdarzenia

  Policjanci z Zespołu ds. Wykroczeń Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Tychach prowadzą czynności wyjaśniające w sprawie zdarzenia drogowego, do którego doszło w dniu 30 października 2017 roku na ulicy Mąkołowskiej w Tychach. Osoby posiadające jakiekolwiek informacje na temat opisanego zdarzenia proszone są o kontakt z tyskimi policjantami.

 8. Podsumowanie działań „Bezpieczny weekend”

  Tyscy policjanci prowadzili działania pod kryptonimem "Bezpieczny Weekend". W tym czasie większa ilość policyjnych patoli czuwała nad bezpieczeństwem mieszkańców. Podczas akcji policjanci wyjeżdżali do jednego wypadku, ośmiu kolizji i zatrzymali 5 osób, które prowadziły swój pojazd na „podwójnym gazie”.

 9. Komunikat dla kierowców i mieszkańców o utrudnieniach w ruchu drogowym (mapka)

  W związku z meczem I ligi piłki nożnej GKS Tychy – Zagłębie Sosnowiec, który odbędzie się w dniu 12 listopada 2017 roku, wyłączona zostanie z ruchu ulica Baziowa od ulicy Edukacji do ulicy Starokościelnej. Czas obowiązywania powyższych utrudnień w ruchu drogowym to: niedziela 12.11.2017r. od godz. 08:00 do godziny 16:00.

 10. Kolejny długi weekend przed nami

  Dzisiaj policjanci rozpoczęli wzmożone działania dotyczące kolejnego długiego weekendu. Policyjna akcja potrwa do 12 listopada do godz. 22.00. W tym czasie nad bezpieczeństwem na drogach szczególnie czuwać będą tyscy policjanci. Pamiętajmy, że stosując podstawowe zasady bezpieczeństwa jesteśmy w stanie uniknąć większości wypadków.