Komenda Miejska Policji w Tychach

Aktualności

Polecamy

Zainstaluj wtyczkę Flash, aby zobaczyć odtwarzacz.
Stop agresji drogowej
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Żeby być trzebz żyć
Infolinia dla bezdomnych
Nie reagujesz akceptujesz
Kampania Say it to fight it
Konkurs "Policjant, który mi pomógł"
"Idź, Jedź, Żyj"

Ruch drogowy

 1. "Bezpieczna droga do szkoły" w Tychach

  Dzisiaj rozpoczął się nowy rok szkolny. Tyscy policjanci jak co roku prowadzić będą działania profilaktyczno-edukacyjne „Bezpieczna droga do szkoły”. Celem akcji jest m.in. edukacja najmłodszych uczniów, aby wiedzieli, jakich zasad należy przestrzegać, by bezpiecznie dotrzeć do szkoły.

 2. Zatrzymany kierowca z ponad 3 promilami

  Dzięki reakcji przypadkowych osób, tyscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który zdecydował się na jazdę samochodem mając w organizmie ponad 3 promile alkoholu. O losie 58-latka zdecyduje prokurator i sąd. To kolejny efekt kampanii "Nie reagujesz-akcpetujesz".

 3. Działania p.k. "Pieszy" z wykorzystaniem RSD

  Dzisiaj o 10.00 tyscy policjanci Wydziału Ruchu Drogowego przy wsparciu mundurowych z Komendy Wojewódzkiej Policji obsługujących „RSD” rozpoczęli działania p.k. „Pieszy”. Działania te ukierunkowane są na poprawę stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz mają na celu ograniczenie zdarzeń drogowych z udziałem pieszych i rowerzystów, czyli niechronionych uczestników ruchu drogowego.

 4. Obowiązkowe odblaski dla pieszych

  Od 31 sierpnia każdy pieszy, który będzie się poruszał po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Za brak elementu odblaskowego będzie groził mandat – od 20 do 500 zł.

 5. Podsumowanie działań "Trzeźwe Przewozy"

  Wczoraj tyscy policjanci kontrolowali stan trzeźwości kierujących autobusami, busami, tramwajami a także samochodami ciężarowymi przewożącymi towary. Działania te skierowane były na wyeliminowanie z dalszej jazdy kierujących pojazdami komunikacji publicznej oraz transportu prywatnego osób i ładunków pod wpływem alkoholu.

 6. Trwają policyjne działania p.k. "Trzeźwy przewoźnik"

  O 4.00 tyscy policjanci rozpoczęli działania p.k. „Trzeźwy Przewoźnik”. Mundurowi będą kontrolować stan trzeźwości kierujących autobusami, busami i pojazdami nauki jazdy. Działania mają na celu ujawnienie i uniemożliwienie jazdy pod wpływem alkoholu kierującym pojazdami komunikacji publicznej oraz transportu prywatnego osób.

 7. Podsumowanie działań p.k. "Prędkość"

  Niemal 70 ukaranych mandatami karnymi to efekt piątkowych działań tyskiej drogówki. Wyniki jednoznacznie świadczą o tym, że pomimo licznych apeli oraz cyklicznych przedsięwzięć kierowcy nadal lekceważą przepisy i ryzykują zagrażając bezpieczeństwu wszystkich uczestników ruchu drogowego.

 8. Kierowco zwolnij! - trwa policyjna akcja "Prędkość"

  Od wczesnych godzin porannych trwa policyjna akcja „Prędkość”. Celem prowadzonych czynności jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Przypominamy, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych.

 9. Bezpieczna droga do szkoły

  Tyska „drogówka” w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” weryfikuje zasadność obowiązujących ograniczeń prędkości na terenie Tychów. Przeprowadzana kontrola ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa uczniów w drodze do szkoły.

 10. Działania p.k. "Pieszy"

  Dzisiaj o 8.00 tyscy policjanci Wydziału Ruchu Drogowego przy wsparciu mundurowych z Komendy Wojewódzkiej Policji obsługujących „RSD” rozpoczęli działania p.k. „Pieszy”. Działania te ukierunkowane są na poprawę stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz mają na celu ograniczenie zdarzeń drogowych z udziałem pieszych i rowerzystów, czyli niechronionych uczestników ruchu drogowego.