Komenda Miejska Policji w Tychach

Aktualności

Polecamy

Informacja dla turystów
Stop agresji drogowej
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Żeby być trzeba żyć
Infolinia dla bezdomnych
Nie reagujesz akceptujesz
Kampania Say it to fight it
"Idź, Jedź, Żyj"
Informacje dla osób pokrzywdzonych przestępstwem
"Stop seksturystyce"

Ruch drogowy

 1. POWIADOM NAS - jeśli wiesz coś o tym zdarzeniu!

  Policjanci poszukują światków kolizji, do której doszło 5 maja 2017 roku przy ul. Turyńskiej w Tychach. Sprawca odjechał z miejsca zdarzenia. Osoby, które mają informacje na temat zdarzenia proszone są o pilny kontakt z tyskimi policjantami.

 2. Bezpieczniej na polskich drogach

  W pierwszym półroczu 2017 roku odnotowano znaczny spadek wypadków drogowych. Towarzyszy temu również mniejsza liczba rannych i zabitych w wyniku zdarzeń drogowych. Bez wątpienia to zasługa wytężonej pracy polskiej Policji, zwłaszcza policjantów ruchu drogowego. Codziennie do służby na polskich drogach kierowanych jest ponad 4000 policjantów pionu ruchu drogowego.

 3. Poszukujemy świadków zdarzenia drogowego

  Policjanci z zespołu d/s wykroczeń wydziału prewencji KMP w Tychach prowadzą czynności wyjaśniające w sprawie zdarzenia drogowego, do którego doszło w nocy z 25/26 czerwca 2017r. Przy ul. Husarii Polskiej w Tychach. Osoby mające informacje na temat zdarzenia proszone są o pilny kontakt z tyskimi policjantami.

 4. "Przejście oddaj pieszym"

  W trosce o niezmotoryzowanych śląscy policjanci prowadzą kampanię profilaktyczną " Przejście oddaj pieszym". Jej celem jest wzrost bezpieczeństwa pieszych oraz uzmysłowienie pozostałym użytkownikom ruchu drogowego, jak ogromne znaczenie na jego poprawę ma przestrzeganie obowiązujących przepisów. Do wielu zdarzeń z udziałem niechronionych uczestników dochodzi na przejściach dla pieszych i do tego z winy kierujących.

 5. Podsumowanie działań „PIESZY”

  Tyscy policjanci cyklicznie prowadzą działania „Pieszy”, które mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Podczas wczorajszej akcji stróże prawa zwracali szczególną uwagę na to, czy piesi przechodzą przez jezdnię w miejscach do tego wyznaczonych i nie wchodzą na przejście na czerwonym świetle. Policjanci przyglądali się również kierowcom, aby nie popełniali oni wykroczeń względem pieszych.

 6. „Tachospeed" w Tychach

  Policjanci z Tychów i Sosnowca prowadzą dzisiaj działania „Tachospeed”, podczas których kontrolują samochody ciężarowe. Mundurowi sprawdzają przede wszystkim czas pracy kierowców. Działania z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu policyjnego, mają przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa na drogach.

 7. Rozpoczęła się kontrola drogowa „Pieszy”

  Dzisiaj tyscy policjanci rozpoczęli działania p.k. kontrola drogowa „PIESZY”. Podczas akcji policjanci zwracają szczególną uwagę na wszelkie wykroczenia w ruchu drogowym, które wpływają na bezpieczeństwo pieszych, czyli niechronionych uczestników ruchu drogowego.

 8. Uczestników Tyskiego Nocnego Rajdu Rowerowego „Kręci bezpieczeństwo”

  Policjanci z Tychów czuwali nad bezpieczeństwem blisko pół tysiąca rowerzystów podczas 123 Tyskiego Nocnego Rajdu Rowerowego. Sportowa impreza zorganizowana została przez Stowarzyszenie Sportowe NOL-TYCHY. Uczestnicy mieli do pokonania trasę 15 km, wyznaczoną ulicami miasta oraz okolicznymi lasami. W ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo” policjanci prowadzili działania profilaktyczne, które mają na celu poprawę bezpieczeństwa w zakresie poruszania się jednośladów po drodze.

 9. Wiesz coś o tym zdarzeniu? Powiadom policjantów!

  Tyscy policjanci prowadzą czynności wyjaśniające w sprawie zdarzenia drogowego, do którego doszło w dniu 11 lipca 2017 roku ok. godz. 00.50 na drodze S-1. Osoby mające wiedzę na ten temat proszone są o pilny kontakt z tyskimi policjantami.

 10. Ponad 200 kierowców z "ciężką nogą"

  Ponad 200 ujawnionych wykroczeń dotyczących przekroczenia prędkości to efekt trzydniowych działań tyskich policjantów. Wyniki jednoznacznie świadczą o tym, że pomimo licznych apeli oraz cyklicznych przedsięwzięć, kierowcy nadal lekceważą przepisy i ryzykują zagrażając bezpieczeństwu wszystkich uczestników ruchu drogowego.