Komenda Miejska Policji w Tychach

Aktualności

Polecamy

Zainstaluj wtyczkę Flash, aby zobaczyć odtwarzacz.
Stop agresji drogowej
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Żeby być trzeba żyć
Infolinia dla bezdomnych
Nie reagujesz akceptujesz
Kampania Say it to fight it
"Idź, Jedź, Żyj"
Informacje dla osób pokrzywdzonych przestępstwem
"Stop seksturystyce"

Ruch drogowy

 1. Za „kółkiem” z ponad 2 promilami

  Kompletnym zlekceważeniem przepisów i brakiem wyobraźni wykazał się mężczyzna zatrzymany przez tyskich wywiadowców. Zatrzymany wsiadł „za kółko” kompletnie pijany. Tyszanin naraził tym samym na niebezpieczeństwo nie tylko siebie, ale również innych uczestników ruchu drogowego. O jego dalszym losie zadecyduje teraz sąd.

 2. Podsumowanie działań NURD na tyskich drogach

  Policjanci z drogówki przeprowadzili działania pod nazwą „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyglądali się, czy sami piesi nie łamali zasad przepisów ruchu drogowego. W trakcie działań stróże prawa odnotowali 20 wykroczeń popełnionych przez kierujących pojazdami silnikowymi oraz 50 wykroczeń, których dopuścili się piesi.

 3. Trwa akcja "NURD"

  Od 6.00 tyscy policjanci włączyli się do wojewódzkiej akcji prowadzonej pod nazwą „NIECHRONIENI UCZESTNICY RUCHU DROGOWEGO”. Działania te maja wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza na przestrzeganie przepisów związanych z korzystaniem z dróg przez pieszych.

 4. Policjanci z drogówki doskonalili swoje umiejętności

  Czuwanie nad bezpieczeństwem i porządkiem ruchu na drogach należą do zadań Policji. Dlatego też istotne jest by mundurowi doskonalili swoje umiejętności. Udzielanie pierwszej pomocy, kierowanie ruchem i jego kontrola były tematem dwudniowego szkolenia tyskiej „drogówki”.

 5. Zabezpieczyli I Bieg Uliczny im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego

  Tyscy policjanci oraz funkcjonariusze straży miejskiej włączyli się do działań mających na celu zabezpieczenie trasy I Biegu Ulicznego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Celem stróżów prawa było przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom biegu oraz jego kibicom.

 6. Trwa kampania „Nie (przy)dzwoń za kierownicą”. Dołącz do tych, którzy nie używają telefonu, gdy prowadzą auto

  Już ponad miesiąc trwa ogólnopolska kampania społeczna „Nie (przy)dzwoń za kierownicą”, znana również w Internecie jako #BezKomórki. Akcja zwraca uwagę na niebezpieczeństwa, jakie płyną z rozmowy przez telefon podczas jazdy samochodem i przypomina, że co czwarty wypadek drogowy jest skutkiem rozproszonej w ten sposób uwagi.

 7. Kontrolowali foteliki

  "Foteliki" - policyjna akcja przeprowadzona przez tyskich policjantów - pokazała, że rodzice wykazują się coraz większą świadomością w zakresie właściwego przewożenia swoich dzieci. Jednakże opiekunowie nadal „zapominają” sami zapinać pasy bezpieczeństwa. Mamy nadzieję, że dzięki prowadzonym działaniom dzieci będą przypominać swoim rodzicom, że pasy obowiązują wszystkich – małych i dużych.

 8. W "oku kamery" - czyli kierowcy na przejściach dla pieszych

  Tyscy policjanci, przy wsparciu funkcjonariuszy Straży Miejskiej, przez dwa dni prowadzili wspólne działania „Pieszy”. Akcja ukierunkowana była przede wszystkim na kierowców popełniających wykroczenia wobec pieszych

 9. Kontrolowali trzeźwość

  Wczoraj na tyskich drogach przeprowadzona została kolejna akcja "Trzeźwość". Jej głównym celem było wyeliminowanie nietrzeźwych użytkowników ruchu drogowego. Mundurowi łącznie skontrolowali ponad 800 kierujących, z których 3 jechało na podwójnym gazie.

 10. Kierowco zwolnij!!!

  25 ukaranych mandatami karnymi oraz zabrane prawo jazdy za przekroczenie prędkości, aż o 51 km/h w terenie zabudowanym to efekt wczorajszej kontroli prędkości tyskiej drogówki. Kierowco zwolnij! Tylko bezpieczna i ostrożna jazda spowoduje, że prowadzący pojazd, wraz z pasażerami, za których są przecież odpowiedzialni, cało dotrą do celu podróży.