Komenda Miejska Policji w Tychach

Aktualności

Polecamy

Zainstaluj wtyczkę Flash, aby zobaczyć odtwarzacz.
Informacja dla turystów
Stop agresji drogowej
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Żeby być trzeba żyć
Infolinia dla bezdomnych
Nie reagujesz akceptujesz
Kampania Say it to fight it
"Idź, Jedź, Żyj"
Informacje dla osób pokrzywdzonych przestępstwem
"Stop seksturystyce"

Ruch drogowy

 1. Tyska drogówka prowadzi działania „NURD”

  Piesi to najmniej chronieni uczestnicy ruchu drogowego i niejednokrotnie stają się ofiarami tragicznych wypadków. Dzisiaj policjanci tyskiej drogówki przeprowadzą działania „NURD” ukierunkowanych na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 2. "Apel" zamiast mandatu

  Tyscy policjanci w nietypowy sposób przeprowadzali kontrole drogowe kierowców „przyłapanych” na wykroczeniu drogowym. W ramach “Europejskiego Dnia Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach” mieli oni możliwość zamiast mandatu wykonać zadanie przygotowane przez jedne z służb ratowniczych lub też wcielić się w pracownika zakładu pogrzebowego. Celem akcji było dotarcie do wyobraźni kierowców, którzy łamią przepisy drogowe.

 3. 21 września Europejskim Dniem Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach - projekt EDWARD

  W 2015 r. w wypadkach drogowych na terenie Unii Europejskiej zginęło 26.000 osób, co oznacza, że każdego dnia w UE traci życie 71 osób. Tylko w Polsce w 2015 r. zginęło 2938 osób, a więc średnio 8 osób dziennie. Mimo wielu działań podejmowanych przez instytucje krajowe, jak również organizacje międzynarodowe w dalszym ciągu liczba osób zabitych oraz ciężko rannych jest zatrważająca, co wymusza poszukiwanie nowych form aktywności, których nadrzędnym celem jest poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowe

 4. Odpowie za jazdę pomimo cofniętych uprawnień na „podwójnym gazie”

  Tyscy policjanci zatrzymali 29-letniego kierowcę volkswagena. Mężczyzna zdecydował się wsiąść za kółko pomimo cofniętych uprawnień, w dodatku mając w organizmie niemal półtora promila alkoholu. Nieodpowiedzialnemu kierowcy grozi 2-letni pobyt w więzieniu.

 5. Podsumowanie działań „Trzeźwość”

  Podczas wczorajszych działań p.k. „Trzeźwość” tyscy policjanci przebadali na zawartość alkoholu w organizmie ponad pół tysiąca kierujących. W ręce mundurowych wpadło dwóch pijanych kierowców, którzy „odważyli” się wsiąść za kółko po pijaku. Celem takich akcji jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, poprzez kontrolowanie stanu trzeźwości kierujących.

 6. Policjanci prowadzą działania „Trzeźwość”

  Dzisiaj policjanci tyskiej drogówki prowadzą akcję pod kryptonimem „Trzeźwość”. Działania mają na celu wyeliminowanie z ruchu kierujących pojazdami w stanie nietrzeźwości.

 7. Odpowie za jazdę pomimo cofniętych uprawnień

  Tyscy policjanci zatrzymali 27-letniego kierowcę, który zdecydował się na jazdę samochodem pomimo cofniętych uprawnień do kierowania. Mężczyzna odpowie za popełnienie przestępstwa określonego w art. 180a kk.

 8. Mapa zagrożeń dla województwa śląskiego już działa!

  Poczucie bezpieczeństwa jest jedną z podstawowych potrzeb każdego człowieka i decyduje o funkcjonowaniu wszystkich społeczności. Dlatego też, uwzględniając oczekiwania społeczne, stworzono Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Narzędzie to pozwoli na rzetelne oraz jasne zidentyfikowanie, ukazanie skali, jak również rodzaju zagrożeń i instytucji współodpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa oraz porządku publicznego.

 9. Podsumowanie działań "Pasy"

  Wczoraj na terenie Tychów policjanci prowadzili akcję p.k. "PASY". Podczas działań mundurowi sprawdzali przede wszystkim czy kierowcy i pasażerowie przestrzegają obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa oraz czy dzieci przewożone są w odpowiednich fotelikach ochronnych.

 10. Trwają działania „PASY”

  Dzisiaj tyscy policjanci prowadzą działania „PASY”. Mundurowi sprawdzają przede wszystkim, czy kierowcy oraz pasażerowie w samochodach zapinają pasy bezpieczeństwa i odpowiednio przewożą dzieci. Niestety wciąż sporo osób lekceważy obowiązek korzystania z pasów bezpieczeństwa.