Komenda Miejska Policji w Tychach

Aktualności

Polecamy

Zainstaluj wtyczkę Flash, aby zobaczyć odtwarzacz.
Stop agresji drogowej
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Żeby być trzeba żyć
Infolinia dla bezdomnych
Nie reagujesz akceptujesz
Kampania Say it to fight it
"Idź, Jedź, Żyj"
Informacje dla osób pokrzywdzonych przestępstwem
"Stop seksturystyce"

Ruch drogowy

 1. Nowe radiowozy dla tyskich policjantów

  Tyska komenda otrzymała 3 nowe radiowozy. Podczas piątkowej uroczystości nadania sztandaru tyskiej komendzie Prezydent Tychów Andrzej Dziuba wręczył kluczyki do nowych samochodów Komendantowi Miejskiemu Policji w Tychach insp. Dariuszowi Nowakowi. Zakup nowych radiowozów został sfinansowany ze środków resortowych oraz dotacji samorządu lokalnego.

 2. Policjanci eliminują kolejnych pijanych kierowców

  Tylko w ciągu jednego dnia tyscy policjanci wyeliminowali z dalszej jazdy 15 kierujących na „podwójnym gazie”. Niechlubny rekordzista miał niemal półtorej promila alkoholu w organizmie. Na szczęście mundurowi w porę uniemożliwili nierozważnym kierowcą dalszą jazdę. Tym razem skończyło się na pozbawieniu kierowców prawa do dalszej jazdy.

 3. Komenda w Tychach ma swój sztandar

  2 października 2015 roku odbyła się uroczystość nadania sztandaru Komendzie Miejskiej Policji w Tychach. To jedna z najważniejszych uroczystości dla jednostki policji. Wśród gości biorących udział w ceremonii byli Zastępca Komendanta Głównego Policji, Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach, samorządowcy, policyjni związkowcy i emeryci. Specjalny list do tyskich stróżów prawa wystosowała Minister Spraw Wewnętrznych Teresa Piotrowska.

 4. Tyscy policjanci uratowali niedoszłą samobójczynię

  Zintensyfikowane działania tyskich policjantów doprowadziły do odnalezienia zdesperowanej 45-latki, która próbowała odebrać sobie życie. Kiedy funkcjonariusze dotarli na miejsce, kobieta miała zaciśnięty na szyi sznur i próbowała złapać oddech.

 5. Zaproszenie na uroczystość nadania sztandaru w Tychach

  Dzisiaj o 11.00 odbędzie się uroczystość nadania sztandaru Komendzie Miejskiej Policji w Tychach. Serdecznie zapraszamy dziennikarzy wraz z fotoreporterami. W związku z uroczystością wprowadzone zostaną również czasowe zmiany w organizacji ruchu na terenie miasta.

 6. Wiózł 6-letnią córkę mając ponad promil

  Mimo wielokrotnych apeli policjantów, wciąż nie brakuje kierowców, którzy wsiadają do samochodu pod wpływem alkoholu. Tym razem w ręce tyskich stróżów prawa wpadł 52-latek, który nie dość, że mając w organizmie ponad promil spowodował kolizję, to jeszcze przewoził samochodem w takim stanie swoją 6-letnią córkę. Nieodpowiedzialny mężczyzna odpowie teraz przed sądem.

 7. Chciał skorumpować policjantów

  Tyscy policjanci zatrzymali kierującego, który usiłował wręczyć im łapówkę w zamian za uniknięcie kontroli. Poproszony o okazanie prawa jazdy, zamiast dokumentu próbował wręczyć policjantom 700 zł. Jak się okazało, mężczyzna wsiadł za kierownicę, mając pół promila alkoholu w organizmie oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

 8. "Masa krytyczna" w Tychach

  Wczoraj w Tychach obchodzony był EUROPEJSKI DZIEŃ BEZ SAMOCHODU. Organizatorami akcji był NOL-TYCHY, Urząd Miasta Tychy oraz MZK Tychy wraz z partnerami. Do przedmiotowej akcji przyłączą się również tyscy policjanci.

 9. Zabezpieczali półmaraton i bieg uliczny

  Tyscy policjanci, strażacy oraz funkcjonariusze straży miejskiej zabezpieczali trasę IV Tyskiego Półmaratonu oraz XX Międzynarodowego Tyskiego Biegu Ulicznego. Wszystko po to, aby zapewnić bezpieczeństwo zarówno uczestnikom biegu jak i jego kibicom.

 10. Trwa akcja "NURD"

  Od 6.00 tyscy policjanci włączyli się do wojewódzkiej akcji prowadzonej pod nazwą „NIECHRONIENI UCZESTNICY RUCHU DROGOWEGO”. Działania te maja wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza na przestrzeganie przepisów związanych z korzystaniem z dróg przez pieszych.