Komenda Miejska Policji w Tychach

Aktualności

Polecamy

Zainstaluj wtyczkę Flash, aby zobaczyć odtwarzacz.
Stop agresji drogowej
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Żeby być trzebz żyć
Infolinia dla bezdomnych
Nie reagujesz akceptujesz
Kampania Say it to fight it
Konkurs "Policjant, który mi pomógł"
"Idź, Jedź, Żyj"
Osoby pokrzywdzone przestępstwem
"Stop seksturystyce"

Ruch drogowy

 1. Klasa mundurowa w tyskiej komendzie

  Komendę Miejską w Tychach odwiedzili wczoraj uczniowie z klasy mundurowej. Podczas wizyty kadeci zapoznali się z charakterem pracy funkcjonariuszy z poszczególnych wydziałów oraz zobaczyli policyjny sprzęt.

 2. Bezpieczeństwo w województwie śląskim w 2014 r.

  Spadek przestępczości o 11%, wzrost poziomu wykrycia sprawców przestępstw oraz mniejsza o ponad 7% ilość śmiertelnych ofiar wypadków i mniej wypadków i kolizji na drogach naszego województwa – to zaledwie kilka z najważniejszych wniosków, płynących z podsumowania pracy śląskich policjantów w 2014 roku.

 3. Zakończyły się policyjne działania TRUCK & BUS

  Wczoraj o 22.00 zakończyły się policyjne działania p.k. „TRUCK-BUS”. W trakcie akcji za niestosowanie się do przepisów ruchu drogowego mundurowi ukarali łącznie 16 kierujących. Ogólnopolskie działania są podejmowane na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 4. Na przejściach uważać muszą wszyscy

  W 2014 roku na śląskich drogach zginęło 110 pieszych. To aż 43% ogółu zabitych w wypadkach drogowych. W 33 przypadkach piesi zginęli na oznakowanych przejściach.

 5. Trwają policyjne działania "TRUCK & BUS"

  Dzisiaj w godz. 6.00-22.00 policjanci tyskiej drogówki wspierani przez funkcjonariuszy z Inspekcji Transportu Drogowego przeprowadzą działania „TRUCK & BUS”. Ogólnopolskie działania są podejmowane na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 6. Podsumowanie działań NURD

  Tyscy policjanci przeprowadzili wczoraj wojewódzkie działania „NURD” - dotyczące Niechronionych Uczestników Ruchu Drogowego. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyglądali się, czy sami piesi nie łamali zasad przepisów ruchu drogowego.

 7. Młodzież nie będzie się nudziła w trakcie kontroli ich autokarów

  W czasie, gdy policjanci drogówki będą kontrolować stan autokarów wiozących młodzież na zimowiska, uczniowie będą zwiedzali siedziby stróżów prawa i strażaków. W tym czasie przypomną sobie zasady bezpieczeństwa, udzielania pierwszej pomocy i otrzymają elementy odblaskowe. Serdecznie zapraszamy przedstawicieli wszystkich redakcji do udziału w spotkaniach z młodzieżą, jakie zaplanowano na najbliższe ferie zimowe.

 8. Rozpoczęły się działania "NURD"

  Od 6.00 tyscy policjanci rozpoczęli działania p.k. „NURD”. Podczas dzisiejszej całodniowej akcji policjanci zwrócą szczególną uwagę na wszelkie wykroczenia w ruchu drogowym, które wpływają na bezpieczeństwo pieszych, rowerzystów i motorowerzystów, czyli niechronionych uczestników ruchu drogowego.

 9. Bezpieczne ferie 2015

  17 stycznia 2015 roku rozpoczyna się akcja „Bezpieczne Ferie 2015” w związku z feriami dla dzieci z województwa śląskiego. Tyscy policjanci, jak co roku, przed wyjazdami dzieci na zimowy wypoczynek, będą sprawdzać stan techniczny autokarów oraz trzeźwość ich kierowców. Rodzice i opiekunowie chęć przeprowadzenia takiej kontroli powinni zgłosić funkcjonariuszom kilka dni przed podróżą (32 325 – 62-90). Część dzieci i młodzieży wyjedzie ale część zostanie w domach...

 10. Poszukujemy świadków śmiertelnego potrącenia rowerzysty

  Komenda Miejska Policji w Tychach poszukuje świadków wypadku drogowego, który miał miejsce 30 sierpnia 2014 roku w Tychach na ulicy Towarowej. Około 15.10 kierujący samochodem marki Audi A4, na oznakowanym przejściu dla pieszych, potracił kierującego rowerem. W wyniku zdarzenia rowerzysta poniósł śmierć.