Komenda Miejska Policji w Tychach

Aktualności

Polecamy

Zainstaluj wtyczkę Flash, aby zobaczyć odtwarzacz.
Stop agresji drogowej
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Żeby być trzeba żyć
Infolinia dla bezdomnych
Nie reagujesz akceptujesz
Kampania Say it to fight it
"Idź, Jedź, Żyj"
Informacje dla osób pokrzywdzonych przestępstwem
"Stop seksturystyce"

Ruch drogowy

 1. Odpowie za jazdę pomimo cofniętych uprawnień

  Tyscy policjanci zatrzymali 28-letniego kierowcę, który zdecydował się na jazdę samochodem pomimo cofniętych uprawnień do kierowania. Mężczyzna odpowie za popełnienie przestępstwa określonego w art. 180a kk.

 2. Skontrolowanych blisko 900 kierowców

  Podczas wczorajszych działań p.k. „Trzeźwość” tyscy policjanci przebadali na zawartość alkoholu w organizmie blisko 900 kierujących. W ręce mundurowych wpadł jeden pijany kierowca. Celem takich akcji jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, poprzez kontrolowanie stanu trzeźwości kierujących.

 3. Wiesz coś o tej kolizji?-Powiadom Policję

  Policjanci tyskiej komendy prowadzą czynności wyjaśniające w sprawie kolizji drogowej, do której doszło 21 kwietnia 2016 roku w godzinach 05.30-06.30 w Tychach na ulicy Sadowej. Osoby posiadające jakiekolwiek informacje na temat danych personalnych sprawcy kolizji proszone są o kontakt telefoniczny lub osobisty z Komendą Miejską Policji w Tychach.

 4. Poszukujemy świadków zdarzenia drogowego

  Policjanci z Tychów poszukują świadków zdarzenia, do którego doszło w dniu 09 kwietnia 2016 r. w godzinach wieczornych w Tychach na ul. Elfów. Nieustalony kierujący, nieznanym pojazdem, nie zachował należytej ostrożności i najechał na słup oświetleniowy, po czym oddalił się z miejsca zdarzenia.

 5. Bilans majowego weekendu

  Ponad 180 policjantów z tyskiej „drogówki” oraz prewencji wspieranych przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej czuwało nad bezpieczeństwem mieszkańców podczas długiego majowego weekendu. W tym czasie odnotowano 1 wypadek i 8 niegroźnych stłuczek.

 6. Kwiecień na tyskich drogach

  W minionym miesiącu na drogach naszego miasta rannych zostało 6 osób. Łącznie doszło do 110 zdarzeń drogowych. W większości z powodu niezachowania bezpiecznej odległości między pojazdami oraz nieudzielenia pierwszeństwa przejazdu. Pamiętajmy, że stosując się do przepisów ruchu drogowego jesteśmy wstanie uniknąć większości zdarzeń na drogach.

 7. Policjanci prowadzą działania „Trzeźwość”

  Dzisiaj policjanci tyskiej drogówki prowadzą akcję pod kryptonimem „Trzeźwość”. Działania mają na celu wyeliminowanie z ruchu kierujących pojazdami w stanie nietrzeźwości.

 8. Trwają działania „Majowy weekend”

  W związku z długim weekendem trwają wzmożone działania pod kątem bezpieczeństwa na drodze. Aby majówka upłynęła bezpiecznie i była okresem udanego wypoczynku, warto pamiętać o kilku zasadach. Apelujemy do kierowców o wyobraźnię na drodze i dostosowanie prędkości do panujących warunków.

 9. Podwójna wpadka na "podwójnym gazie"

  Policjanci z tyskiej drogówki dwukrotnie zatrzymali 43-letniego mieszkańca Tychów. Mężczyzna kierował samochodem mając w organizmie ponad 3,5 promila alkoholu. To jednak nie wszystko. Już na drugi dzień po tym, jak usłyszał zarzut za jazdę w stanie nietrzeźwym, ten sam mężczyzna ponownie usiadł pijany za kierownicą swojego nissana. Za prowadzenie samochodu "na podwójnym gazie" grozi nawet dwuletni pobyt w więzieniu.

 10. Działania Bezpieczny Weekend

  Od dzisiaj rozpoczyna się długi weekend i trwać będzie do 3 maja 2016 roku. W tym czasie nad bezpieczeństwem na drogach szczególnie czuwać będą tyscy policjanci. Pamiętajmy, że stosując podstawowe zasady bezpieczeństwa jesteśmy w stanie uniknąć większości wypadków.