Komenda Miejska Policji w Tychach

Aktualności

Polecamy

Informacja dla turystów
Stop agresji drogowej
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Żeby być trzeba żyć
Infolinia dla bezdomnych
Nie reagujesz akceptujesz
Kampania Say it to fight it
"Idź, Jedź, Żyj"
Informacje dla osób pokrzywdzonych przestępstwem
"Stop seksturystyce"

Ruch drogowy

 1. Wypadek śmiertelny na al. Bielskiej

  Tyscy policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku, w którym po zderzeniu mercedesa z seatem, śmierć poniosły dwie osoby. Poszkodowanym w zdarzeniu został 61-latek, który zginął na miejscu oraz 40-latek, który zmarł w szpitalu. 66-letni kierujący mercedesem został zatrzymany do wyjaśnienia sprawy. Wszelkie okoliczności wypadku będą badać policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Tychach.

 2. Wpadł dzięki reakcji świadka

  Na pochwałę zasługuje postawa tyszanina, który zawiadomił policję o pijanym kierowcy fiata. Zgłaszający widząc, że kierujący prowadzi w sposób podejrzany, zareagował i powiadomił mundurowych. Policjanci zatrzymali 31-latka, który zdecydował się na jazdę, mając w organizmie 3 promile alkoholu.

 3. „EDWARD” w Tychach

  Tyscy policjanci w ramach akcji EDWARD przeprowadzili symulację wypadku drogowego z udziałem motocyklisty. Szeroko zakrojona akcja przyjęta w wielu krajach europejskich promuje „wizję zero”, czyli ZERO śmiertelnych ofiar wypadków drogowych w Europie. Policjanci w Tychach poprzez wpływającą na wyobraźnię symulację oraz działania profilaktyczno-edukacyjne starali się zwrócić uwagę na powszechny problem, jakim jest duża liczba osób, która codziennie traci życie i zdrowie w wypadkach drogowych.

 4. Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach – EDWARD 2017

  Dzisiaj przypada Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach (European Day Without A Road Death), czyli EDWARD 2017. Organizatorem wydarzenia jest Europejska Organizacja Policji Ruchu Drogowego – TISPOL, we współpracy z krajami członkowskimi. Polska Policja od 10 lat jest członkiem TISPOL-u, co pozwala na wzięcie aktywnego udziału w akcji.

 5. Apelujemy o rozwagę na drodze

  Jesień za pasem, a to niebezpieczny czas dla wszystkich użytkowników dróg. Zmiana aury wymusza zmianę techniki prowadzenia pojazdu – niestety wielu kierowców o tym zapomina. Policjanci APELUJĄ o rozwagę i zdrowy rozsądek. Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze może być przyczyną tragedii.

 6. Działania "Pieszy" z wykorzystaniem RSD

  Wczoraj tyscy policjanci Wydziału Ruchu Drogowego przy wsparciu mundurowych z Komendy Wojewódzkiej Policji obsługujących "RSD" prowadzili działania p.k. "Kontrola drogowa-Pieszy". Działania te ukierunkowane są na poprawę stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz mają na celu ograniczenie zdarzeń drogowych z udziałem pieszych i rowerzystów, czyli niechronionych uczestników ruchu drogowego.

 7. Działania „KONTROLA DROGOWA PIESZY”

  Tyscy policjanci cyklicznie prowadzą działania „kontrola drogowa Pieszy”, które mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dzisiaj przeprowadzą taką akcję, podczas której będą zwracać szczególną uwagę na to, czy piesi przechodzą przez jezdnię w miejscach do tego wyznaczonych i nie wchodzą na przejście na czerwonym świetle. Mundurowi będą się też przyglądać kierowcom, aby nie popełniali oni wykroczeń względem pieszych.

 8. Policjanci o bezpieczeństwie z przyszłymi kierowcami

  Policjanci z tyskiej drogówki, w ramach programu profilaktycznego „Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie” oraz doskonalenia zawodowego, przeprowadzili zajęcia dla przyszłych kierowców w jednym z Ośrodków Szkolenia Kierowców w Tychach. Mundurowi omówili kwestie związane min. z zachowaniem na drodze podczas przejazdu pojazdów uprzywilejowanych, zachowaniem się w razie zdarzenia drogowego oraz podczas kontroli drogowej.

 9. Pożegnanie lata na Dzikiej Plaży

  Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Tychach zapraszają na pożegnanie lata, które będzie jednocześnie zakończeniem trwającej całe wakacje akcji informacyjno-edukacyjnej "Kręci mnie bezpieczeństwo...nad wodą".

 10. Poszukujemy świadków zdarzenia drogowego

  Policjanci z Zespołu d/s Wykroczeń Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Tychach prowadzą czynności wyjaśniające w sprawie zdarzenia drogowego, do którego doszło w dniu 07.08.2017r. w Tychach ul. Kochanowskiego. Osoby posiadające jakiekolwiek informacje na temat zdarzenia proszone są o kontakt z tyskimi policjantami.