Komenda Miejska Policji w Tychach

Aktualności

Polecamy

Zainstaluj wtyczkę Flash, aby zobaczyć odtwarzacz.
Stop agresji drogowej
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Żeby być trzeba żyć
Infolinia dla bezdomnych
Nie reagujesz akceptujesz
Kampania Say it to fight it
"Idź, Jedź, Żyj"
Informacje dla osób pokrzywdzonych przestępstwem
"Stop seksturystyce"

Ruch drogowy

 1. Trwają policyjne działania "TRUCK & BUS"

  Dzisiaj w godz. 6.00-22.00 policjanci tyskiej drogówki przeprowadzą działania „TRUCK & BUS”. Działania te są podejmowane na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 2. Za „kółkiem” z ponad 3 promilami

  Kompletnym zlekceważeniem przepisów i brakiem wyobraźni wykazał się mężczyzna zatrzymany przez tyskich policjantów. Zatrzymany wsiadł „za kółko” kompletnie pijany. Tyszanin naraził tym samym na niebezpieczeństwo nie tylko siebie, ale również innych uczestników ruchu drogowego. O jego dalszym losie zadecyduje teraz sąd.

 3. Policyjne działania „Trzeźwe przewozy”

  Wczoraj na terenie Tychów trwały policyjne działania „Trzeźwe przewozy”. Akcja została przeprowadzona na terenie całego województwa śląskiego i trwała od wczesnych godzin rannych. Działania miały na celu wyeliminowanie z ruchu kierujących pojazdami komunikacji publicznej, którzy znajdowali się pod wpływem alkoholu.

 4. Zatrzymali pijanego kierowcę ciężarówki

  Blisko promil alkoholu wykazało badanie kierowcy ciężarowej scanii, który swoją niebezpieczną podróż rozpoczął już w Opolu. Kierowca stracił prawo jazdy, a tym samym możliwość stałego zarobkowania. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi mu teraz do 2 lat więzienia.

 5. Wakacje na drogach – dowieź cało rodzinę do celu podróży

  Sezon urlopowy w pełni. Na drogach mamy do czynienia z wyjazdami rodzinnymi i niestety także z wypadkami, w których poszkodowane są rodziny. Przestrzegamy wszystkich kierowców wiozących swoich bliskich na wakacyjny wypoczynek przed zbytnim pośpiechem na drodze.

 6. Kontrolowali trzeźwość

  Wczoraj na tyskich drogach przeprowadzona została kolejna akcja "Trzeźwość". Jej głównym celem było wyeliminowanie nietrzeźwych użytkowników ruchu drogowego. Mundurowi łącznie skontrolowali niemal 1300 kierujących, z których aż 10 jechało na podwójnym gazie.

 7. Pijany kierowca jechał pomimo sądowego zakazu

  Niemal 2 promile miał w organizmie 48-latek, którego zatrzymali tyscy policjanci. Jazda pod wpływem alkoholu to jednak nie wszystko, bowiem okazało się, że mężczyznę ma już na swoim koncie sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz nierozważny kierowca odpowie za jazdę na "podwójnym gazie" oraz zignorowanie sądowego zakazu.

 8. Bezpieczny autobus

  Jeśli czeka Cię podróż autokarem możesz przed wyjazdem sprawdzić jego podstawowe dane. Umożliwia to e-usługa oferowana przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. Zapraszamy do korzystania ze strony bezpiecznyautobus.gov.pl

 9. Finał „Tygodnia bezpiecznego kierowcy”

  26 lipca 2015 roku w Tychach miało miejsce uroczyste zakończenie kampanii informacyjnej w związku z trwającym Tygodniem Bezpiecznego Kierowcy. Patronat nad kampanią objęło Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji, Duszpasterstwo Kierowców, a także organizacja MIVA Polska.

 10. Trwa policyjna akcja "Trzeźwość"

  O 5.00 policjanci tyskiej drogówki włączyli się do wojewódzkich działań pod kryptonimem „Trzeźwość”. Działania mają na celu wyeliminowanie z ruchu kierujących pojazdami w stanie nietrzeźwości.