Komenda Miejska Policji w Tychach

Aktualności

Polecamy

Informacja dla turystów
Stop agresji drogowej
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Żeby być trzeba żyć
Infolinia dla bezdomnych
Nie reagujesz akceptujesz
Kampania Say it to fight it
"Idź, Jedź, Żyj"
Informacje dla osób pokrzywdzonych przestępstwem
"Stop seksturystyce"

Ruch drogowy

 1. Działania „Bezpieczne wakacje 2018”

  Policjanci z Tychów przeprowadzili działania pod nazwą „Bezpieczne wakacje 2018”. W akcję zaangażowani byli stróże prawa z wszystkich wydziałów tyskiej komendy. Mundurowi kontrolowali między innymi miejsca rozrywki młodzieży, aby zapobiec naruszeniom prawa oraz zakłóceniom ładu i porządku publicznego.

 2. O bezpieczeństwie podczas zlotu samochodowego

  Nie zabrakło tyskich policjantów podczas zlotu miłośników samochodów i motocykli na imprezie pod nazwą „Klasyk Fest”. Policjanci nie tylko rozmawiali z pasjonatami motoryzacji o bezpieczeństwie podczas wakacji. Wraz z funkcjonariuszami straży pożarnej przeprowadzali także symulację wypadku drogowego.

 3. "Kaskada" - działania drogówki

  Tyscy policjanci prowadzą dzisiaj działania kontrolno-pomiarowe pod kryptonimem "Kaskada". Policyjne patrole na terenie całego miasta będą sprawdzać stosowanie się przez kierujących do obowiązujących przepisów, w szczególności kontrolowali prędkość. Głównym celem działań było ograniczenie liczby wypadków i kolizji na drogach.

 4. Wakacyjne kontrole przewozu dzieci i dorosłych

  Zbliżające się wakacje to czas wzmożonego ruchu pojazdów wykonujących transport zorganizowanych grup na wycieczki, obozy i kolonie. Dlatego też mundurowi szczególną uwagę zwrócą na kontrolę autokarów i kierowców wiozących dzieci i dorosłych na letni wypoczynek.

 5. PODSUMOWANIE POLICYJNYCH DZIAŁAŃ "NURD"

  Policjanci z drogówki przeprowadzili działania pod nazwą "Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego" czyli NURD. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych oraz przyglądali się, czy sami piesi nie łamali zasad przepisów ruchu drogowego.

 6. Poszukujemy świadków zdarzenia

  Policjanci z zespołu ds. wykroczeń wydziału prewencji Komendy Miejskiej Policji w Tychach prowadzą czynności wyjaśniające w sprawie zdarzenia drogowego, do którego doszło w dniu 29 maja 2018 r. na ul. Burschego w Tychach. Świadków zdarzenia prosimy o kontakt z tyskimi policjantami.

 7. Policyjne działania NURD

  Policjanci ruchu drogowego prowadzą dzisiaj działania skierowane na poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów. Akcja pk. "NURD" - czyli Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego rozpoczęła się o godzinie 6.00 i potrwa do 22.00.

 8. Poszukujemy świadków kolizji drogowej

  Tyscy policjanci prowadza czynności wyjaśniające w sprawie kolizji drogowej, do której doszło 06 czerwca 2018r. Osoby posiadające jakiekolwiek informacje na temat zdarzenia, proszone są o pilny kontakt z tyskimi policjantami.

 9. Poszukujemy świadków zdarzenia

  Policjanci z zespołu ds. wykroczeń wydziału prewencji Komendy Miejskiej Policji w Tychach prowadzą czynności wyjaśniające w sprawie zdarzenia drogowego, do którego doszło w dniu 09 czerwca 2018 r. na al. Bielskiej w Tychach. Świadków zdarzenia prosimy o kontakt z tyskimi policjantami.

 10. Konkurs „Bezpieczne wakacje w Tychach”

  Zakończył się konkurs plastyczny pod nazwą „Bezpieczne wakacje w Tychach”. Przedsięwzięcie zostało objęte patronatem honorowym Komendanta Miejskiego Policji w Tychach. Dzieci i młodzież wykazały się pomysłowością i talentem. Gratulujemy zwycięzcom oraz wyróżnionym a także wszystkim, którzy brali udział w inicjatywne mającej na celu zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo podczas wakacji.