Komenda Miejska Policji w Tychach

Aktualności

Polecamy

Zainstaluj wtyczkę Flash, aby zobaczyć odtwarzacz.
Informacja dla turystów
Stop agresji drogowej
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Żeby być trzeba żyć
Infolinia dla bezdomnych
Nie reagujesz akceptujesz
Kampania Say it to fight it
"Idź, Jedź, Żyj"
Informacje dla osób pokrzywdzonych przestępstwem
"Stop seksturystyce"

Ruch drogowy

 1. "Bezpieczna droga do szkoły"

  Tyska „drogówka” w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” oraz kampanii „Rok pieszego 2015” przeprowadza lustracje oznakowania pionowego i poziomego w rejonie tyskich szkół. Przeprowadzana kontrola ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa uczniów w drodze do szkoły.

 2. Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa również w Tychach

  Od września w całej Polsce będzie realizowany program „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”. To interaktywne narzędzie, umożliwi zapoznanie się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi bezpieczeństwa i zagrożeń w danej lokalizacji.

 3. Bezpieczny weekend - podsumowanie

  Więcej patroli, częstsze kontrole trzeźwości, prędkości i stanu technicznego pojazdów – tak wyglądał długi sierpniowy weekend dla policjantów z ruchu drogowego, którzy czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących. Oprócz tego mundurowi zwracali szczególną uwagę, czy kierowcy i pasażerowie mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach.

 4. Z zakazem, z promilami ale bez wyobraźni

  W ręce tyskiej policji wpadł 34 – letni tyszanin, który kierował samochodem pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. W chwili zatrzymania mężczyzna miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Za nie dostosowanie się do sądowego zakazu grozi nawet 3 – letni pobyt w więzieniu.

 5. Policjanci zabezpieczali rajd rowerowy

  Policjanci zabezpieczali przejazd około 100 uczestników rajdu rowerowego. Wydarzenie zorganizowane zostało w związku z obchodami 97 rocznicy wybuchu I Powstania Śląskiego. Ta plenerowa impreza była świetną okazją do promowania szeroko rozumianego bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 6. Pościg za pijanym piratem drogowym

  Policjanci z Tychów w bezpośrednim pościgu zatrzymali 24-letniego kierowcę bmw. Mężczyzna podczas ucieczki łamał wszelkie przepisy ruchu drogowego. Jak się okazało miał powód do tego, aby unikać kontaktu ze stróżami prawa. Jego badanie trzeźwości wykazało prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz grozi mu nawet 2-letni pobyt w więzieniu.

 7. Wspólne działania drogówki i ITD

  Policjanci z tyskiej „drogówki” oraz funkcjonariusze Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego prowadzą dziś na terenie Tychów działania pod nazwą „Waga”. Mundurowi kontrolują obciążenie samochodów ciężarowych. Sprawdzany jest również stan techniczny pojazdów, wymagane dokumenty i trzeźwość kierujących.

 8. Długi weekend na drogach

  Od dzisiaj rozpoczyna się długi weekend i trwać będzie do 15 sierpnia 2016 roku. Wielu kierowców wyruszy w trasę. W tym czasie nad bezpieczeństwem na drogach szczególnie czuwać będą tyscy policjanci. Pamiętajmy, że stosując podstawowe zasady bezpieczeństwa jesteśmy w stanie uniknąć większości wypadków.

 9. Groźny wypadek na ul. Mysłowickiej w Tychach

  Tyscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło na ul. Mysłowickiej w Tychach. 19-latka kierująca fordem utraciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w przydrożne drzewo. Poszkodowana w stanie ciężkim trafiła do szpitala.

 10. Podsumowanie działań „NURD”

  Policjanci tyskiej „drogówki” przeprowadzili wczoraj akcję pk. "NURD", podczas której zwrócili uwagę m.in. na zachowanie się pieszych oraz kierujących pojazdami poruszającymi się po tyskich ulicach. W trakcie działań stróże prawa odnotowali ponad 50 wykroczeń popełnionych przez pieszych i kierujących pojazdami silnikowymi.