Komenda Miejska Policji w Tychach

Aktualności

Polecamy

Zainstaluj wtyczkę Flash, aby zobaczyć odtwarzacz.
Stop agresji drogowej
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Żeby być trzebz żyć
Infolinia dla bezdomnych
Nie reagujesz akceptujesz
Kampania Say it to fight it
Konkurs "Policjant, który mi pomógł"
"Idź, Jedź, Żyj"
Osoby pokrzywdzone przestępstwem
"Stop seksturystyce"

Ruch drogowy

 1. Trzeźwi przewoźnicy w Tychach

  Wczoraj tyscy policjanci kontrolowali stan trzeźwości kierujących autobusami, busami, tramwajami a także samochodami ciężarowymi przewożącymi towary. Działania te skierowane były na wyeliminowanie z dalszej jazdy kierujących pojazdami komunikacji publicznej oraz transportu prywatnego osób i ładunków pod wpływem alkoholu.

 2. "Trzeźwy przewoźnik" w Tychach

  O 4.00 tyscy policjanci rozpoczęli działania p.k. „Trzeźwy Przewoźnik”. Mundurowi będą kontrolować stan trzeźwości kierujących autobusami, busami i pojazdami nauki jazdy. Działania mają na celu ujawnienie i uniemożliwienie jazdy pod wpływem alkoholu kierującym pojazdami komunikacji publicznej oraz transportu prywatnego osób.

 3. Śmiertelne potrącenie pieszego

  Policjanci z Tychów wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, w którym zginął 76-letni pieszy. Został potrącony przez samochód osobowy. Do zdarzenia doszło w miniony weekend, na ulicy Katowickiej w Tychach.

 4. Na "podwójnym gazie" z "fałszywkami"

  Tyscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który zdecydował się na jazdę samochodem mając w organizmie niemal 1,5 promila alkoholu. Jednakże na tym nie koniec. W trakcie kontroli okazało się, że tyszanin nie posiada uprawnień do kierowania, a dokumenty którymi się posługiwał były podrobione. O losie 49-latka zdecyduje prokurator i sąd.

 5. Pieszy w „oku” kamery

  24 skontrolowanych pieszych, w tym 21 ukaranych mandatami za przechodzenie w miejscu niedozwolonym i 3 pouczenia - to wynik wczorajszej akcji „Pieszy” prowadzonej przez policjantów z tyskiej drogówki wspólnie z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Celem akcji była poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego.

 6. Listopad na tyskich drogach

  W minionym miesiącu sześć osób zostało rannych na drogach naszego miasta. Do większości zdarzeń doszło z powodu nieudzielenia pierwszeństwa pieszemu. Zadbajmy o to, abyśmy w okresie przedświątecznym, przy wzmożonym ruchu na drogach, byli „widocznymi pieszymi” i „rozważnymi kierowcami”.

 7. Podsumowanie działań p.k. "Piesi"

  W okresie jesienno- zimowym takie czynniki jak: szybko zapadający zmrok, niesprzyjające i zmieniające się warunki atmosferyczne, bywają najczęstszymi przyczynami zdarzeń drogowych. Dodać do nich jeszcze należy niebezpieczne sytuacje wywoływane przez samych kierowców, pieszych i rowerzystów. A przecież tak niewiele potrzeba, żeby zapobiec wypadkom lub choćby zmniejszyć ich liczbę. W dużej mierze, wszystko zależy od nas samych.

 8. Andrzejkowa noc z promilami

  Dwóch nietrzeźwych kierujących z trzy i dwu letnim zakazem prowadzenia pojazdów oraz pijany sprawca kolizji drogowej. To tylko podsumowanie jednej nocy w Tychach.

 9. Lepiej wylecieć na wakacje, niż przez przednią szybę!

  Pod takim hasłem odbyła się w Tychach akcja uświadamiająca dla kierowców, jak i pasażerów. Inicjatorem przedsięwzięcia byli tyscy policjanci, którzy wraz z funkcjonariuszami straży pożarnej oraz ratownikami medycznymi, wykonywali czynności na miejscu symulowanego wypadku drogowego.

 10. Powstrzymaj pijanego kierowcę!

  Czy wiesz, jak wiele ryzykuje kierowca, który prowadzi po alkoholu? Oprócz tego, że naraża na śmiertelne niebezpieczeństwo siebie, pasażerów i innych użytkowników ruchu drogowego, grożą mu poważne problemy z prawem. Kary dla pijanych kierowców w Polsce są surowe.