Komenda Miejska Policji w Tychach

Aktualności

Polecamy

Zainstaluj wtyczkę Flash, aby zobaczyć odtwarzacz.
Stop agresji drogowej
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Żeby być trzeba żyć
Infolinia dla bezdomnych
Nie reagujesz akceptujesz
Kampania Say it to fight it
"Idź, Jedź, Żyj"
Informacje dla osób pokrzywdzonych przestępstwem
"Stop seksturystyce"

Ruch drogowy

 1. Podsumowanie działań „Pieszy”

  Tyscy policjanci cyklicznie prowadzą działania „Pieszy”, które mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Podczas wczorajszej akcji stróże prawa zwracali szczególną uwagę na to, czy piesi przechodzą przez jezdnię w miejscach do tego wyznaczonych i nie wchodzą na przejście na czerwonym świetle. Bacznie przyglądali się również kierowcom, aby nie popełniali oni wykroczeń względem pieszych.

 2. Trwają policyjne działania „Pieszy”

  Dzisiaj o godzinie 6.00 tyscy policjanci rozpoczęli działania p.k. „Pieszy”. Podczas akcji policjanci zwracają szczególną uwagę na wszelkie wykroczenia w ruchu drogowym, które wpływają na bezpieczeństw pieszych, czyli niechronionych uczestników ruchu drogowego.

 3. Podsumowanie pracy tyskiej „drogówki”

  W Komendzie Miejskiej Policji w Tychach odbyła się narada podsumowująca pracę policjantów Wydziału Ruchu Drogowego w 2015 roku. Zaprezentowane zostały osiągnięte wyniki oraz przedstawione tegoroczne założenia działań związanych z bezpieczeństwem w ruchu drogowym.

 4. Bezpieczny autobus

  Jeśli czeka Cię podróż autokarem możesz przed wyjazdem sprawdzić jego podstawowe dane. Umożliwia to e-usługa oferowana przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. Zapraszamy do korzystania ze strony bezpiecznyautobus.gov.pl

 5. Pijany kierowca zasnął na trasie S1

  Policjanci z Tychów zatrzymali nietrzeźwego mężczyznę, który zasnął za kierownicą swojego samochodu. Pijany 55-latek jechał trasą S1, na szczęście nie doszło do żadnego wypadku. Teraz grozi mu 2 lata w więzieniu.

 6. Policjanci doskonalą kierowanie ruchem

  Policjanci tyskiej drogówki wspierali policjantów ze Szkoły Policji w Katowicach w doskonaleniu zawodowym polegającym na ręcznym kierowaniu ruchem. Wszystkim kierującym przypominamy, że policjant jest osobą uprawnioną do kierowania ruchem, a jego sygnały są ważniejsze od przepisów ruchu drogowego, znaków drogowych i sygnalizatorów.

 7. Policjanci podczas działań „Pasy”

  Tyscy policjanci ujawnili 76 naruszeń prawa w ruchu drogowym podczas wczorajszych działań p.k „PASY”. Mundurowi sprawdzali przede wszystkim, czy kierowcy oraz pasażerowie w samochodach zapinają pasy bezpieczeństwa i odpowiednio przewożą dzieci. Niestety wciąż sporo osób lekceważy obowiązek korzystania z pasów bezpieczeństwa.

 8. Zapnij pasy!

  Dzisiaj policjanci tyskiej drogówki od 6.00 do 22.00 będą prowadzili akcję PASY. Mundurowi sprawdzają przede wszystkim, czy kierowcy oraz pasażerowie w samochodach zapinają pasy bezpieczeństwa i odpowiednio przewożą dzieci.

 9. Policjanci tyskiej drogówki prowadzą akcję „Bezpieczne ferie”

  Jak co roku policjanci ruchu drogowego prowadzą akcję „Bezpieczne ferie”. Podczas działań mundurowi czuwać będą nad bezpieczeństwem sprawdzając trzeźwość i uprawnienia kierowców, ale też prędkość i stan techniczny samochodów osobowych i autokarów. Wyznaczonym miejscem kontroli autokarów w Tychach jest parking przy ulicy Edukacji.

 10. Policjanci zatrzymali kolejnych pijanych kierowców

  W trakcie wczorajszej akcji p.k. „Trzeźwość” tyscy policjanci wyeliminowali z dalszej jazdy 3 pijanych kierowców. Mundurowi przebadali łącznie ponad 1800 kierujących. Celem akcji była poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, poprzez kontrolowanie stanu trzeźwości kierujących. Przypominamy, że za jazdę na „podwójnym gazie” grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.