Komenda Miejska Policji w Tychach

Aktualności

Polecamy

Zainstaluj wtyczkę Flash, aby zobaczyć odtwarzacz.
Stop agresji drogowej
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Żeby być trzeba żyć
Infolinia dla bezdomnych
Nie reagujesz akceptujesz
Kampania Say it to fight it
"Idź, Jedź, Żyj"
Informacje dla osób pokrzywdzonych przestępstwem
"Stop seksturystyce"

Ruch drogowy

 1. Bilans majowego weekendu

  Ponad 180 policjantów z tyskiej „drogówki” oraz prewencji wspieranych przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej czuwało nad bezpieczeństwem mieszkańców podczas długiego majowego weekendu. W tym czasie odnotowano 1 wypadek i 8 niegroźnych stłuczek.

 2. Kwiecień na tyskich drogach

  W minionym miesiącu na drogach naszego miasta rannych zostało 6 osób. Łącznie doszło do 110 zdarzeń drogowych. W większości z powodu niezachowania bezpiecznej odległości między pojazdami oraz nieudzielenia pierwszeństwa przejazdu. Pamiętajmy, że stosując się do przepisów ruchu drogowego jesteśmy wstanie uniknąć większości zdarzeń na drogach.

 3. Policjanci prowadzą działania „Trzeźwość”

  Dzisiaj policjanci tyskiej drogówki prowadzą akcję pod kryptonimem „Trzeźwość”. Działania mają na celu wyeliminowanie z ruchu kierujących pojazdami w stanie nietrzeźwości.

 4. Trwają działania „Majowy weekend”

  W związku z długim weekendem trwają wzmożone działania pod kątem bezpieczeństwa na drodze. Aby majówka upłynęła bezpiecznie i była okresem udanego wypoczynku, warto pamiętać o kilku zasadach. Apelujemy do kierowców o wyobraźnię na drodze i dostosowanie prędkości do panujących warunków.

 5. Podwójna wpadka na "podwójnym gazie"

  Policjanci z tyskiej drogówki dwukrotnie zatrzymali 43-letniego mieszkańca Tychów. Mężczyzna kierował samochodem mając w organizmie ponad 3,5 promila alkoholu. To jednak nie wszystko. Już na drugi dzień po tym, jak usłyszał zarzut za jazdę w stanie nietrzeźwym, ten sam mężczyzna ponownie usiadł pijany za kierownicą swojego nissana. Za prowadzenie samochodu "na podwójnym gazie" grozi nawet dwuletni pobyt w więzieniu.

 6. Działania Bezpieczny Weekend

  Od dzisiaj rozpoczyna się długi weekend i trwać będzie do 3 maja 2016 roku. W tym czasie nad bezpieczeństwem na drogach szczególnie czuwać będą tyscy policjanci. Pamiętajmy, że stosując podstawowe zasady bezpieczeństwa jesteśmy w stanie uniknąć większości wypadków.

 7. Miał ponad 3,5 promila i nie miał uprawnień

  Kompletnym zlekceważeniem przepisów i brakiem wyobraźni wykazał się mężczyzna zatrzymany przez policjantów tyskiej drogówki. Zatrzymany wsiadł „za kółko” kompletnie pijany i w dodatku nie posiadał uprawnień do kierowania. O jego dalszym losie zadecyduje teraz sąd.

 8. Znamy liderów Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

  Znamy najlepszych w zakresie wiedzy i umiejętności w ruchu drogowym. Liderów wyłoniły eliminacje powiatowe Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, które odbyły się w Szkole Podstawowej Nr.1 w Tychach. Ideą przedsięwzięcia było propagowanie wśród uczniów bezpiecznego i kulturalnego zachowania w ruchu drogowym.

 9. Zatrzymali drogowego agresora

  Policjanci z Tychów zatrzymali kierującego motorowerem 19-latka, który swoją agresję drogową rozładował na samochodzie, który rzekomo miał mu zjechać z drogi. Wyprzedzając kopnął w pojazd renault megane, powodując straty w wysokości ponad 500 złotych. Grozi mu nawet 5 lat więzienia.

 10. Policjanci tyskiej drogówki prowadzą akcję „Trzeźwość”

  Dzisiaj policjanci tyskiej drogówki prowadzą akcję pod kryptonimem „Trzeźwość”. Działania mają na celu wyeliminowanie z ruchu kierujących pojazdami w stanie nietrzeźwości.