Komenda Miejska Policji w Tychach

Aktualności

Polecamy

Zainstaluj wtyczkę Flash, aby zobaczyć odtwarzacz.
Stop agresji drogowej
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Żeby być trzeba żyć
Infolinia dla bezdomnych
Nie reagujesz akceptujesz
Kampania Say it to fight it
"Idź, Jedź, Żyj"
Informacje dla osób pokrzywdzonych przestępstwem
"Stop seksturystyce"

Ruch drogowy

 1. Akcja „Bezpieczny Weekend” rozpoczęta

  Tyscy policjanci, podobnie jak ich koledzy w całym kraju rozpoczęli dzisiaj działania "Bezpieczny weekend". Akcja potrwa do niedzieli do godziny 22.00. Przez cały majowy weekend kierowcy mogą spodziewać się wzmożonych kontroli. Mundurowi będą zwracać uwagę na przekroczenia prędkości, sprawdzą także, jak kierowcy i pasażerowie wywiązują się z obowiązku używania pasów i bezpiecznego przewozu dzieci.

 2. Nocna kontrola trzeźwości w Tychach

  Dzisiejszej nocy na drogach naszego miasta prowadzone będą działania „Trzeźwość”. Celem tego typu akcji jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, poprzez kontrolowanie stanu trzeźwości kierujących. Przypominamy, że prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które kierowcom grozi utrata prawa jazdy, wysoka grzywna i nawet do dwóch lat więzienia.

 3. Trwają policyjne działania „NURD”

  Dzisiaj w godz. 6.00-22.00 tyscy policjanci przeprowadzą działania ukierunkowanych na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Tym razem policyjna akcja będzie skierowana na pieszych i rowerzystów, czyli niechronionych uczestników ruchu drogowego.

 4. „WOLNIEJ=BEZPIECZNEJ”

  Dzisiaj policjanci tyskiej „drogówki” przeprowadzą akcję pod kryptonimem „WOLNIEJ=BEZPIECZNIEJ”. Celem tych działań jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, szczególnie w zakresie przestrzegania przepisów dotyczących prędkości.

 5. Skontrolowanych prawie półtora tysiąca

  Przez ostatnie dwa dni policjanci tyskiej drogówki swoje działania ukierunkowali na kontrole stanu trzeźwości kierujących. Podczas działań tyscy policjanci przebadali na zawartość alkoholu w organizmie prawie półtora tysiąca kierujących. W ręce mundurowych wpadło 2 kierowców, którzy prowadzili samochód w stanie nietrzeźwości oraz 7, którzy popełnili wykroczenie prowadząc swój pojazd po użyciu alkoholu.

 6. Policjanci tyskiej drogówki prowadzą akcję „Trzeźwość”

  Dzisiaj policjanci tyskiej drogówki prowadzą akcję pod kryptonimem „Trzeźwość”. Działania mają na celu wyeliminowanie z ruchu kierujących pojazdami w stanie nietrzeźwości.

 7. Trwają działania „PASY” - PRZYPNIJ DUSZĘ DO CIAŁA

  Dzisiaj tyscy policjanci prowadzą działania „PASY”. Mundurowi sprawdzają przede wszystkim, czy kierowcy oraz pasażerowie w samochodach zapinają pasy bezpieczeństwa i odpowiednio przewożą dzieci. Niestety wciąż sporo osób lekceważy obowiązek korzystania z pasów bezpieczeństwa.

 8. Działania "Tachospeed"

  Policjanci z Tychów i Sosnowca prowadzą dzisiaj działania „Tachospeed”, podczas których kontrolują samochody ciężarowe. Mundurowi sprawdzają przede wszystkim czas pracy kierowców. Działania z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu policyjnego, mają przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa na drogach.

 9. Noga z gazu – kontrola prędkości!

  Dzisiaj policjanci tyskiej „drogówki” przeprowadzą akcję pod kryptonimem „Prędkość”. Celem tych działań jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, szczególnie w zakresie przestrzegania przepisów dotyczących prędkości.

 10. „Patrz w lusterka motocykle są wszędzie”

  Tyscy policjanci oraz miłośnicy motocyklów uczestniczyli w akcji „Patrz w lusterka motocykle są wszędzie”. Kierowcy otrzymywali naklejki oraz mieli okazję spróbować swoich umiejętności na przygotowanym placu manewrowym. Działania mają na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.