Komenda Miejska Policji w Tychach

Aktualności

Polecamy

Zainstaluj wtyczkę Flash, aby zobaczyć odtwarzacz.
Stop agresji drogowej
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Żeby być trzeba żyć
Infolinia dla bezdomnych
Nie reagujesz akceptujesz
Kampania Say it to fight it
"Idź, Jedź, Żyj"
Informacje dla osób pokrzywdzonych przestępstwem
"Stop seksturystyce"

Ruch drogowy

 1. Policjanci przeprowadza działania „Pieszy”

  Dzisiaj tyscy policjanci przeprowadzą działania p.k. „Pieszy”. Podczas akcji policjanci zwrócą szczególną uwagę wykroczenia w ruchu drogowym, które wpływają na bezpieczeństwo pieszych, czyli niechronionych uczestników ruchu drogowego.

 2. Mapa wypadków drogowych już działa

  Interaktywna mapa tragicznych wypadków drogowych, jest już dostępna w Otwartym Regionalnym Systemie Informacji Przestrzennej (ORSIP). Na oficjalnym geoportalu województwa śląskiego wskazano miejsca wypadków z udziałem pieszych, w których ponieśli oni śmierć lub doznali ciężkich obrażeń ciała. Do opisanych zdarzeń doszło w latach 2012-2015 na terenie województwa śląskiego.

 3. Trwają działania p.k. "Bezpieczny pieszy"

  Od 6.00 tyscy policjanci rozpoczęli działania p.k. „Pieszy”. Podczas akcji policjanci zwracają szczególną uwagę na wszelkie wykroczenia w ruchu drogowym, które wpływają na bezpieczeństwo pieszych, czyli niechronionych uczestników ruchu drogowego.

 4. "Kontrola drogowa - Pieszy" - podsumowanie

  Wczoraj o 14.00 zakończyła się trwająca osiem godzin akcja tyskiej drogówki „Kontrola drogowa – Pieszy”. W trakcie działań stróże prawa zwracali szczególną uwagę na to, czy piesi przechodzą przez jezdnię w miejscach do tego wyznaczonych i nie wchodzą na przejście na czerwonym świetle. Bacznie przyglądali się również kierowcom, aby nie popełniali oni wykroczeń względem pieszych. Prowadzone cyklicznie działania mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 5. Piesi i kierowcy w obiektywie kamery

  Tyscy policjanci prowadzą akcję „Pieszy”, ukierunkowaną na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Podczas działań mundurowi wykorzystują specjalistyczny pojazd rejestrujący wykroczenia tzw. ruchome stanowisko dowodzenia (RSD).

 6. Podsumowanie działań "Truck & Bus" w Tychach

  Wczoraj w województwie śląskim policjanci drogówki prowadzili działania "Truck & Bus". W akcji wzięli udział również tyscy mundurowi. Stróże prawa skontrolowali niemal 140 pojazdów.

 7. Trwają policyjne działania "TRUCK & BUS"

  Dzisiaj w godz. 6.00-22.00 policjanci tyskiej drogówki przeprowadzą działania „TRUCK & BUS”. Działania te są podejmowane na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 8. Pijany kierowca busa wiózł pasażerów

  Kompletnie pijanego kierowcę busa zatrzymali wczoraj rano policjanci z tyskiej drogówki. Badanie alkomatem 60-latka dało wynik niemal 2 promile alkoholu. Teraz za swoją lekkomyślność mężczyzna odpowie przed sądem.

 9. Podziękowania dla tyskich policjantów

  Do Komendy Miejskiej Policji w Tychach wpłynęło podziękowanie dla dwojga policjantów asp. Łukasza Wiery oraz sierż. Marioli Osieckiej za udzieloną kierowcy pomoc.

 10. Trzeźwe Przewozy

  O 4.00 tyscy policjanci rozpoczęli działania p.k. „Trzeźwe Przewozy”. Mundurowi będą kontrolować stan trzeźwości kierujących autobusami, busami i pojazdami nauki jazdy. Działania mają na celu ujawnienie i uniemożliwienie jazdy pod wpływem alkoholu kierującym pojazdami komunikacji publicznej oraz transportu prywatnego osób.