Komenda Miejska Policji w Tychach

Aktualności

Polecamy

Zainstaluj wtyczkę Flash, aby zobaczyć odtwarzacz.
Stop agresji drogowej
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Żeby być trzebz żyć
Infolinia dla bezdomnych
Nie reagujesz akceptujesz
Kampania Say it to fight it
Konkurs "Policjant, który mi pomógł"
"Idź, Jedź, Żyj"
Osoby pokrzywdzone przestępstwem
"Stop seksturystyce"

Ruch drogowy

 1. Piesi i kierowcy w obiektywie kamery

  Tyscy policjanci prowadzą akcję „Pieszy”, ukierunkowaną na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Podczas działań mundurowi wykorzystują specjalistyczny pojazd rejestrujący wykroczenia tzw. ruchome stanowisko dowodzenia (RSD).

 2. Zmiany w przepisach ruchu drogowego

  Od 11 kwietnia br. weszły w życie nowe przepisy dotyczące wysokości mandatów nakładanych za wybrane rodzaje wykroczeń w ruchu drogowym. Na przykład osoba, która nie mając uprawnienia do korzystania z karty parkingowej, oznaczy tą kartą pojazd i zaparkuje na miejscu przeznaczonym dla pojazdu osoby niepełnosprawnej musi liczyć się z mandatem karnym w wysokości 800 zł.

 3. Działania „Prędkość”

  Dzisiaj tj. 14 kwietnia 2015 roku w godz. 6.00-22.00 tyscy policjanci włączą się do ogólnopolskich działań pod kryptonimem PRĘDKOŚĆ. Działania te są realizowane m.in. w oparciu o wytyczne Europejskiej Organizacji Policji Ruchu Drogowego „TISPOL”.

 4. Działania „Trzeźwe Przewozy”

  Dzisiaj w godz. 4.00-12.00 policjanci tyskiej drogówki włączą się do wojewódzkich działań pod kryptonimem „Trzeźwe Przewozy”. Działania mają na celu ujawnianie nietrzeźwych kierujących pojazdami komunikacji publicznej, transportu prywatnego osób, a także nauki jazdy.

 5. Marzec na tyskich drogach

  W minionym miesiącu trzy osoby zostały ranne na drogach naszego miasta. Do większości zdarzeń doszło z powodu niezachowania bezpiecznej odległości między pojazdami oraz nieustąpienia pierwszeństwa . Zadbajmy o to, abyśmy byli „widocznymi pieszymi” i „rozważnymi kierowcami”.

 6. Działania trzeźwość

  Dzisiaj tj. 7 kwietnia 2015 roku w godz. 5.00 - 13.00 policjanci tyskiej drogówki włączą się do wojewódzkich działań pod kryptonimem „Trzeźwość”. Działania mają na celu wyeliminowanie z ruchu kierujących pojazdami w stanie nietrzeźwości.

 7. WIELKANOCNY WEEKEND

  Tyscy policjanci w związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi oraz przedświątecznym weekendem włączą się do ogólnopolskich działań pod kryptonimem “BEZPIECZNY WEEKEND”. Akcja będzie trwać od 3 do 6 kwietnia do godz. 22.00. W okresie tym na głównych szlakach komunikacyjnych, a w szczególności w kierunku miejscowości turystycznych, należy spodziewać się zwiększonej liczby uczestników ruchu drogowego.

 8. Akcja „Pieszy” - podsumowanie

  W trosce o bezpieczeństwo pieszych, policjanci tyskiej drogówki przeprowadzili wczoraj działania pod hasłem „Pieszy”.

 9. "Pieszy" pod kontrolą

  Od 10.00 tyscy policjanci rozpoczęli działania p.k. „Pieszy”. Podczas akcji policjanci zwracają szczególną uwagę na wszelkie wykroczenia w ruchu drogowym, które wpływają na bezpieczeństwo pieszych, czyli niechronionych uczestników ruchu drogowego.

 10. Uroczyste pożegnanie

  Wczoraj, na uroczystym spotkaniu Komendant Miejski Policji w Tychach insp. Dariusz Nowak podziękował Wiesławie Kupiec za wspólną długoletnią prace w tyskiej komendzie.