Komenda Miejska Policji w Tychach

Aktualności

Polecamy

Zainstaluj wtyczkę Flash, aby zobaczyć odtwarzacz.
Stop agresji drogowej
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Żeby być trzebz żyć
Infolinia dla bezdomnych
Nie reagujesz akceptujesz
Kampania Say it to fight it
Konkurs "Policjant, który mi pomógł"
"Idź, Jedź, Żyj"
Osoby pokrzywdzone przestępstwem
"Stop seksturystyce"

Ruch drogowy

 1. Podsumowanie działań "Trzeźwy Przewoźnik"

  Wczoraj tyscy policjanci kontrolowali stan trzeźwości kierujących autobusami, busami, tramwajami a także samochodami ciężarowymi przewożącymi towary. Działania te skierowane były na wyeliminowanie z dalszej jazdy kierujących pojazdami komunikacji publicznej oraz transportu prywatnego osób i ładunków pod wpływem alkoholu.

 2. Słodka kontrola drogowa

  Tyscy policjanci z przedszkolakami przeprowadzili niecodzienną kontrolę drogową. Za prawidłową i bezpieczną jazdę dzieci miały dla kierowców słodką niespodziankę.

 3. Podwiózł kolegę na dozór, został zatrzymany

  Policjanci z Tychów zatrzymali nietrzeźwego kierowce. Mężczyzna postanowił podwieźć kolegę do tyskiej komendy mając w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Teraz za jazdę na podwójnym gazie grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 4. Podsumowanie policyjnych działań p.k. "Pieszy"

  Wczoraj o 22.00 tyscy policjanci Wydziału Ruchu Drogowego przy wsparciu mundurowych z Komendy Wojewódzkiej Policji obsługujących „RSD” zakończyli działania p.k. „Pieszy”. Działania te ukierunkowane są na poprawę stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz mają na celu ograniczenie zdarzeń drogowych z udziałem pieszych i rowerzystów, czyli niechronionych uczestników ruchu drogowego.

 5. "Trzeźwy Przewoźnik" w Tychach

  O 4.00 tyscy policjanci rozpoczęli działania p.k. „Trzeźwy Przewoźnik”. Mundurowi będą kontrolować stan trzeźwości kierujących autobusami, busami i pojazdami nauki jazdy. Działania mają na celu ujawnienie i uniemożliwienie jazdy pod wpływem alkoholu kierującym pojazdami komunikacji publicznej oraz transportu prywatnego osób.

 6. „Widoczny – bezpieczny”

  W ostatnich dniach na śląskich drogach doszło do kolejnych dwóch tragicznych zdarzeń drogowych z udziałem najmniej chronionych uczestników ruchu drogowego – pieszych. W tych zdarzeniach osoby zostały potrącone na oznakowanych przejściach dla pieszych. Wniosek nasuwa się jeden - przejście dla pieszych nie stanowi samo w sobie miejsca, gdzie pieszy może czuć się bezpiecznie.

 7. Działania "Pieszy" z wykorzystaniem RSD

  Dzisiaj o 14.00 tyscy policjanci Wydziału Ruchu Drogowego przy wsparciu mundurowych z Komendy Wojewódzkiej Policji obsługujących „RSD” rozpoczną działania p.k. „Pieszy”. Działania te ukierunkowane są na poprawę stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz mają na celu ograniczenie zdarzeń drogowych z udziałem pieszych i rowerzystów, czyli niechronionych uczestników ruchu drogowego.

 8. Nietrzeźwy kierowca autobusu został zatrzymany

  Policjanci z tyskiej drogówki uniemożliwili dalszą jazdę pijanemu kierowcy autokaru. Mężczyzna miał w organizmie niemal promil alkoholu. O jego dalszym losie zadecyduje teraz prokurator i sąd.

 9. Co zrobić w razie wypadku lub kolizji drogowej

  Okres jesienno-zimowy charakteryzuje się nagłymi zmianami warunków atmosferycznych, które mają istotny wpływ na bezpieczeństwo. Często dochodzi na drogach do różnych zdarzeń, których powstanie uzależnione jest od wielu czynników, w tym również warunków atmosferycznych. Koniecznym wydaje się przypomnienie użytkownikom dróg o zasadach zachowania się w przypadku uczestniczenia w kolizji lub wypadku drogowym.

 10. Podsumowanie policyjnych działań p.k. "NURD"

  W piątek o 22.00 tyscy policjanci zakończyli wojewódzkie działania p.k. „NURD”. Podczas prowadzonych działań stróże prawa zwracali szczególną uwagę na wszelkie wykroczenia w ruchu drogowym, które wpływają na bezpieczeństwo pieszych, rowerzystów i motorowerzystów, czyli niechronionych uczestników ruchu drogowego.