Komenda Miejska Policji w Tychach

Aktualności

Polecamy

Zainstaluj wtyczkę Flash, aby zobaczyć odtwarzacz.
Stop agresji drogowej
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Żeby być trzebz żyć
Infolinia dla bezdomnych
Nie reagujesz akceptujesz
Kampania Say it to fight it
Konkurs "Policjant, który mi pomógł"
"Idź, Jedź, Żyj"
Osoby pokrzywdzone przestępstwem
"Stop seksturystyce"

Ruch drogowy

 1. "Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym 2014/2015"

  Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Tychach informuje, że w ramach swojej działalności profilaktycznej i prewencyjnej, oraz mając na względzie bezpieczeństwo i dobro dzieci i młodzieży, wzorem lat ubiegłych w dniach 28 i 29 kwietnia 2015 roku współorganizuje z ramienia Lokalnego Komitetu Organizacyjnego"Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym 2014/2015"

 2. Zakończyła się nocna kontrola trzeźwości

  W trakcie weekendowych działań p.k. „Trzeźwość” tyscy policjanci wyeliminowali z dalszej jazdy kolejnych pijanych kierowców. Celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, poprzez kontrolowanie stanu trzeźwości kierujących. Przypominamy, że za jazdę na „podwójnym gazie” grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

 3. O bezpieczeństwie z uczniami

  Jak bezpiecznie poruszać się po drodze, jak być bezpiecznym w domu, czy na podwórku oraz jak wezwać pomoc, gdy ktoś jej potrzebuje? Tych i innych ważnych rzeczy dowiedzieli się uczniowie tyskiej podstawówki, których odwiedzili policjanci. W czasie spotkania mundurowi przekazywali dzieciom cenne informacje na temat bezpieczeństwa.

 4. Nocna kontrola trzeźwości w Tychach

  Dzisiejszej nocy na drogach naszego miasta prowadzone są działania „Trzeźwość”. Celem tego typu akcji jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, poprzez kontrolowanie stanu trzeźwości kierujących. Przypominamy, że prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które kierowcom grozi utrata prawa jazdy, wysoka grzywna i nawet do dwóch lat więzienia.

 5. Wyprzedzając na pasach możesz kogoś zabić!

  Pod takim hasłem odbyła się w Tychach akcja uświadamiająca dla kierowców, jak i pieszych uczestników ruchu drogowego. Inicjatorem przedsięwzięcia byli tyscy policjanci, którzy wraz z OSP Czarnuchowice oraz ratownikami medycznymi, wykonywali czynności na miejscu symulowanego wypadku drogowego.

 6. BĄDŹ BEZPIECZNY NA DRODZE!

  1215 wypadków drogowych mniej, 133 mniej zabitych i o 1762 mniej rannych – tak wynika z podsumowania stanu bezpieczeństwa na polskich drogach w okresie jesienno-zimowym. 75% Polaków posiada odblaski, ale tylko 14% nosi je zawsze, a 41% nie nosi ich w ogóle – to z kolei wyniki raportu na temat noszenia materiałów odblaskowych w ramach akcji „Bezpieczny, bo widoczny”.

 7. Podsumowanie działań "TRUCK & BUS" w Tychach

  Wczoraj o 22.00 zakończyły się policyjne działania p.k. „TRUCK-BUS”. Ogólnopolskie działania są podejmowane na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 8. Trwają działania "Truck & Bus"

  Dzisiaj od 6.00 do 22.00 tyscy policjanci ruchu drogowego uczestniczą w wojewódzkich działaniach pod kryptonimem "TRUCK & BUS". Drogówka szczególnie bacznie przyjrzy się kierowcom autokarów i samochodów ciężarowych, kontrolując przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Dokładnie sprawdzane będą trzeźwość kierujących, stan techniczny samochodów i autobusów, a także uprawnienia do kierowania oraz relacja czasu jazdy i wypoczynku.

 9. Z młodym kierowcą po doświadczenie

  Tyscy policjanci spotkali się z uczniami Zespołu Szkół nr 1 w Tychach. W ramach kampanii „Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie” mundurowi przypomnieli maturzystą przepisy ruchu drogowego, omówili też przyczyny i skutki zdarzeń drogowych spowodowanych przez młodych kierowców. Spotkanie miało na celu uświadomienie młodym kierowcą zagrożeń jakie stwarzają na drodze nierozważni kierowcy.

 10. Akcja „Pieszy” - podsumowanie

  W trosce o bezpieczeństwo pieszych, policjanci tyskiej drogówki przeprowadzili wczoraj działania pod hasłem „Pieszy”.