Komenda Miejska Policji w Tychach

Aktualności

Polecamy

Zainstaluj wtyczkę Flash, aby zobaczyć odtwarzacz.
Stop agresji drogowej
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Żeby być trzeba żyć
Infolinia dla bezdomnych
Nie reagujesz akceptujesz
Kampania Say it to fight it
"Idź, Jedź, Żyj"
Informacje dla osób pokrzywdzonych przestępstwem
"Stop seksturystyce"

Ruch drogowy

 1. Działania Bezpieczny Weekend

  Dzisiaj od godziny 6.00 rozpoczęły się działania „Bezpieczny Weekend” i trwać będą do dnia 30 sierpnia 2015 roku do godz. 22.00. W tym czasie nad bezpieczeństwem na drogach szczególnie czuwać będą tyscy policjanci. Pamiętajmy, że stosując podstawowe zasady bezpieczeństwa jesteśmy w stanie uniknąć większości wypadków.

 2. Trzeźwe Przewozy

  O 4.00 tyscy policjanci rozpoczęli działania p.k. „Trzeźwe Przewozy”. Mundurowi będą kontrolować stan trzeźwości kierujących autobusami, busami i pojazdami nauki jazdy. Działania mają na celu ujawnienie i uniemożliwienie jazdy pod wpływem alkoholu kierującym pojazdami komunikacji publicznej oraz transportu prywatnego osób.

 3. Działania "Prędkość"

  Od wczesnych godzin porannych trwają policyjne działania „Prędkość”. Celem prowadzonych czynności jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Przypominamy, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych.

 4. „Bezpieczna droga do szkoły”

  Tyska „drogówka” w ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły” oraz kampanii „Rok pieszego 2015” przeprowadza lustracje oznakowania pionowego i poziomego w rejonie tyskich szkół. Przeprowadzana kontrola ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa uczniów w drodze do szkoły.

 5. Działania - „Pieszy”

  Dzisiaj w godz. 10.00-18.00 tyscy policjanci Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzą działania „Pieszy”. Działania ukierunkowane są na poprawę stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zorganizowane policyjne działania mają na celu ograniczenie zdarzeń drogowych z udziałem pieszych i rowerzystów, czyli niechronionych uczestników ruchu drogowego.

 6. Podsumowanie policyjnych działań „Trzeźwość”

  W trakcie wczorajszej akcji p.k. „Trzeźwość” tyscy policjanci wyeliminowali z dalszej jazdy kolejnych pijanych kierowców. Celem akcji była poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, poprzez kontrolowanie stanu trzeźwości kierujących. Przypominamy, że za jazdę na „podwójnym gazie” grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

 7. „Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym”

  Policja i wolontariusze PZU razem dla bezpieczeństwa pieszych. W ramach kampanii „Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym” na drogi wyruszą policyjne patrole z wolontariuszami PZU, którzy będą dzielić się… miłością! Wolontariusze będą rozdawać niebieskie, zapachowe serduszka, które umieszczone w samochodzie mają przypominać o bezpieczeństwie pieszych.

 8. Działania „Trzeźwość”

  Dzisiaj tyska „drogówka” rozpoczęła wojewódzkie działania pod kryptonimem „Trzeźwość”. Akcja odbędzie się w godz. 5.00- 13.00. Celem działań jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, poprzez kontrolowanie stanu trzeźwości kierujących i wyeliminowanie z dalszej jazdy osób, które jadą „na podwójnym gazie”.

 9. Kolejny raz na "podwójnym gazie"

  Tyscy policjanci zatrzymali 55-letnigo mieszkańca Gliwic. Mężczyzna zdecydował się wsiąść za kółko pomimo cofniętych uprawnień, w dodatku mając w organizmie niemal półtora promila alkoholu. Okazało się, że gliwiczanin nie po raz pierwszy prowadził na „podwójnym gazie”.

 10. Na polskich drogach jest bezpieczniej!

  Mniej wypadków drogowych oraz spadek liczby zabitych i rannych osób - tak przedstawia się bilans bezpieczeństwa na polskich drogach w lipcu. Według wstępnych danych w wypadkach zginęło o 32 osoby mniej niż w lipcu 2014 r. Spadła także liczba wypadków – o 542 oraz liczba osób rannych – o 752.