Komenda Miejska Policji w Tychach

Aktualności

Polecamy

Zainstaluj wtyczkę Flash, aby zobaczyć odtwarzacz.
Stop agresji drogowej
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Żeby być trzebz żyć
Infolinia dla bezdomnych
Nie reagujesz akceptujesz
Kampania Say it to fight it
Konkurs "Policjant, który mi pomógł"
"Idź, Jedź, Żyj"
Osoby pokrzywdzone przestępstwem
"Stop seksturystyce"

Ruch drogowy

 1. Podsumowanie akcji "Alkohol i Narkotyki"

  Tyscy policjanci dzisiaj o 6.00 zakończyli 24-godzinne działania "Alkohol i Narkotyki". W akcji wzięło udział ponad 20 policjantów, którzy skontrolowali ponad 2300 kierowców. Niestety, aż 8 kierujących prowadziło swoje pojazdy pod wpływem alkoholu.

 2. Trwają policyjne działania "Alkohol i narkotyki"

  Od wczesnych godzin rannych trwają policyjne działania „Alkohol i narkotyki”. Policjanci z tyskiej drogówki prowadzą wzmożone kontrole, mające na celu ujawnianie i eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców. Czujnemu oku mundurowych nie ujdą także kierujący pod działaniem środków odurzających.

 3. Podsumowanie policyjnych działań p.k. "Pieszy"

  Wczoraj o 12.00 zakończyły się policyjne działania p.k. „Pieszy”. Szczególnym nadzorem ze strony funkcjonariuszy objęte zostały skrzyżowania i przejścia dla pieszych. Tego typu działania ukierunkowane są na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza przestrzeganie przepisów związanych z korzystaniem z dróg przez pieszych.

 4. Działania "Pieszy"

  Od 8.00 tyscy policjanci rozpoczęli działania p.k. „Pieszy”. Podczas akcji policjanci zwracają szczególną uwagę na wszelkie wykroczenia w ruchu drogowym, które wpływają na bezpieczeństwo pieszych, czyli niechronionych uczestników ruchu drogowego.

 5. Podsumowanie działań p.k. "TRZEŹWOŚĆ"

  Tyscy policjanci realizując działania „Trzeźwość” wyeliminowali z dalszej jazdy trzech pijanych kierowców. Przypominamy, że za jazdę na „podwójnym gazie” grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

 6. Lekcja bezpieczeństwa dla najmłodszych

  Tyscy policjanci wraz z Pirą i Sznupkiem odwiedzili uczniów Szkoły podstawowej numer 2 w Tychach. W czasie spotkania mundurowi poprzez zabawę uczyli najmłodszych jak bezpiecznie korzystać z dróg oraz ogólnych zasad bezpieczeństwa. Na koniec spotkania dzieci mogły zobaczyć pokaz zdolności Piry.

 7. Podsumowanie policyjnych działań p.k. "Prędkość"

  Niemal 70 ukaranych mandatami karnymi to efekt piątkowych działań tyskiej drogówki. Wyniki jednoznacznie świadczą o tym, że pomimo licznych apeli oraz cyklicznych przedsięwzięć kierowcy nadal lekceważą przepisy i ryzykują zagrażając bezpieczeństwu wszystkich uczestników ruchu drogowego.

 8. Kontrola trzeźwości w Tychach

  Dzisiaj o 5.00 tyscy policjanci przeprowadzą kolejną akcję pod kryptonimem „Trzeźwość”. Działania mają na celu wyeliminowanie z ruchu kierujących pojazdami w stanie nietrzeźwości.

 9. Porady dla kibiców wybierających się do Spodka

  W najbliższy weekend w katowickim Spodku rozegrane zostaną półfinałowe i finałowe mecze Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn. Nad bezpieczeństwem kibiców i mieszkańców cały czas czuwają policjanci ze wszystkich służb. Wszystkich miłośników sportowych wydarzeń, wybierających się do Spodka i strefy kibica, pragniemy poinformować o wskazówkach bezpiecznego i sprawnego dotarcia na miejsce.

 10. Kierowco zwolnij! - trwa policyjna akcja "Prędkość"

  Od wczesnych godzin porannych trwa policyjna akcja „Prędkość”. Celem prowadzonych czynności jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Przypominamy, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych.