Komenda Miejska Policji w Tychach

Aktualności

Polecamy

Zainstaluj wtyczkę Flash, aby zobaczyć odtwarzacz.
Stop agresji drogowej
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Żeby być trzeba żyć
Infolinia dla bezdomnych
Nie reagujesz akceptujesz
Kampania Say it to fight it
"Idź, Jedź, Żyj"
Informacje dla osób pokrzywdzonych przestępstwem
"Stop seksturystyce"

Ruch drogowy

 1. Trwa akcja "NURD"

  Od 6.00 tyscy policjanci włączyli się do wojewódzkiej akcji prowadzonej pod nazwą „NIECHRONIENI UCZESTNICY RUCHU DROGOWEGO”. Działania te maja wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza na przestrzeganie przepisów związanych z korzystaniem z dróg przez pieszych.

 2. Policjanci z drogówki doskonalili swoje umiejętności

  Czuwanie nad bezpieczeństwem i porządkiem ruchu na drogach należą do zadań Policji. Dlatego też istotne jest by mundurowi doskonalili swoje umiejętności. Udzielanie pierwszej pomocy, kierowanie ruchem i jego kontrola były tematem dwudniowego szkolenia tyskiej „drogówki”.

 3. Zabezpieczyli I Bieg Uliczny im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego

  Tyscy policjanci oraz funkcjonariusze straży miejskiej włączyli się do działań mających na celu zabezpieczenie trasy I Biegu Ulicznego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Celem stróżów prawa było przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom biegu oraz jego kibicom.

 4. Trwa kampania „Nie (przy)dzwoń za kierownicą”. Dołącz do tych, którzy nie używają telefonu, gdy prowadzą auto

  Już ponad miesiąc trwa ogólnopolska kampania społeczna „Nie (przy)dzwoń za kierownicą”, znana również w Internecie jako #BezKomórki. Akcja zwraca uwagę na niebezpieczeństwa, jakie płyną z rozmowy przez telefon podczas jazdy samochodem i przypomina, że co czwarty wypadek drogowy jest skutkiem rozproszonej w ten sposób uwagi.

 5. Kontrolowali foteliki

  "Foteliki" - policyjna akcja przeprowadzona przez tyskich policjantów - pokazała, że rodzice wykazują się coraz większą świadomością w zakresie właściwego przewożenia swoich dzieci. Jednakże opiekunowie nadal „zapominają” sami zapinać pasy bezpieczeństwa. Mamy nadzieję, że dzięki prowadzonym działaniom dzieci będą przypominać swoim rodzicom, że pasy obowiązują wszystkich – małych i dużych.

 6. W "oku kamery" - czyli kierowcy na przejściach dla pieszych

  Tyscy policjanci, przy wsparciu funkcjonariuszy Straży Miejskiej, przez dwa dni prowadzili wspólne działania „Pieszy”. Akcja ukierunkowana była przede wszystkim na kierowców popełniających wykroczenia wobec pieszych

 7. Kontrolowali trzeźwość

  Wczoraj na tyskich drogach przeprowadzona została kolejna akcja "Trzeźwość". Jej głównym celem było wyeliminowanie nietrzeźwych użytkowników ruchu drogowego. Mundurowi łącznie skontrolowali ponad 800 kierujących, z których 3 jechało na podwójnym gazie.

 8. Kierowco zwolnij!!!

  25 ukaranych mandatami karnymi oraz zabrane prawo jazdy za przekroczenie prędkości, aż o 51 km/h w terenie zabudowanym to efekt wczorajszej kontroli prędkości tyskiej drogówki. Kierowco zwolnij! Tylko bezpieczna i ostrożna jazda spowoduje, że prowadzący pojazd, wraz z pasażerami, za których są przecież odpowiedzialni, cało dotrą do celu podróży.

 9. Działania „Prędkość”

  Trwa policyjna akcja „Prędkość”. Policjanci m.in. kontrolują, czy kierujący stosują się do ograniczeń prędkości, czy są trzeźwi, czy stosują pasy bezpieczeństwa i urządzenia do bezpiecznego przewożenia dzieci. Przypominamy, że od dzisiaj obowiązują nowe przepisy, zaostrzające sankcje wobec kierujących pojazdami, którzy popełnią najcięższe z naruszeń w ruchu drogowym.

 10. Policjanci szkolili strażaków

  Tyscy policjanci przeprowadzili cykl szkoleń dla strażaków m.in. z zakresu nowych przepisów ruchu drogowego, które zaczną obowiązywać już od 18 maja 2015roku. W zajęciach uczestniczyło ponad 40 strażaków. Szkolenie odbyło się w jednostce Państwowej Straży Pożarnej w Tychach.