Komenda Miejska Policji w Tychach

Aktualności

Polecamy

Zainstaluj wtyczkę Flash, aby zobaczyć odtwarzacz.
Stop agresji drogowej
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Żeby być trzebz żyć
Infolinia dla bezdomnych
Nie reagujesz akceptujesz
Kampania Say it to fight it
Konkurs "Policjant, który mi pomógł"
"Idź, Jedź, Żyj"

Ruch drogowy

 1. Obowiązkowe odblaski dla pieszych

  Od 31 sierpnia każdy pieszy, który będzie się poruszał po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Za brak elementu odblaskowego będzie groził mandat – od 20 do 500 zł.

 2. Trwają policyjne działania p.k. "Trzeźwy przewoźnik"

  O 4.00 tyscy policjanci rozpoczęli działania p.k. „Trzeźwy Przewoźnik”. Mundurowi będą kontrolować stan trzeźwości kierujących autobusami, busami i pojazdami nauki jazdy. Działania mają na celu ujawnienie i uniemożliwienie jazdy pod wpływem alkoholu kierującym pojazdami komunikacji publicznej oraz transportu prywatnego osób.

 3. Podsumowanie działań p.k. "Prędkość"

  Niemal 70 ukaranych mandatami karnymi to efekt piątkowych działań tyskiej drogówki. Wyniki jednoznacznie świadczą o tym, że pomimo licznych apeli oraz cyklicznych przedsięwzięć kierowcy nadal lekceważą przepisy i ryzykują zagrażając bezpieczeństwu wszystkich uczestników ruchu drogowego.

 4. Kierowco zwolnij! - trwa policyjna akcja "Prędkość"

  Od wczesnych godzin porannych trwa policyjna akcja „Prędkość”. Celem prowadzonych czynności jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Przypominamy, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych.

 5. Bezpieczna droga do szkoły

  Tyska „drogówka” w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” weryfikuje zasadność obowiązujących ograniczeń prędkości na terenie Tychów. Przeprowadzana kontrola ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa uczniów w drodze do szkoły.

 6. Działania p.k. "Pieszy"

  Dzisiaj o 8.00 tyscy policjanci Wydziału Ruchu Drogowego przy wsparciu mundurowych z Komendy Wojewódzkiej Policji obsługujących „RSD” rozpoczęli działania p.k. „Pieszy”. Działania te ukierunkowane są na poprawę stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz mają na celu ograniczenie zdarzeń drogowych z udziałem pieszych i rowerzystów, czyli niechronionych uczestników ruchu drogowego.

 7. Rowerem bezpiecznie do celu

  W miniony weekend tyscy policjanci w związku z ogólnopolską kampanią edukacyjną pod nazwą „Rowerem bezpiecznie do celu”, przeprowadzili działania profilaktyczne ukierunkowane na zwiększenie świadomości niechronionych uczestników ruchu drogowego.

 8. Nie uniknął kontroli drogowej

  Policjanci z drogówki zatrzymali po krótkim pościgu 50-letniego kierowcę fiata, który usiłował uniknąć kontroli drogowej. Jak się okazało przyczyną ucieczki był brak uprawnień oraz jazda na „podwójnym gazie”.

 9. Podsumowanie działań p.k. "TRZEŹWOŚĆ"

  Tyscy policjanci realizując działania „Trzeźwość” wyeliminowali z dalszej jazdy trzech pijanych kierowców. Przypominamy, że za jazdę na „podwójnym gazie” grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

 10. Wojewódzkie działania trzeźwość

  Dzisiaj tj. 18 sierpnia 2014 roku w godz. 5.00 - 13.00 policjanci tyskiej drogówki włączą się do wojewódzkich działań pod kryptonimem „Trzeźwość”. Działania mają na celu wyeliminowanie z ruchu kierujących pojazdami w stanie nietrzeźwości.