Komenda Miejska Policji w Tychach

Aktualności

Polecamy

Zainstaluj wtyczkę Flash, aby zobaczyć odtwarzacz.
Informacja dla turystów
Stop agresji drogowej
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Żeby być trzeba żyć
Infolinia dla bezdomnych
Nie reagujesz akceptujesz
Kampania Say it to fight it
"Idź, Jedź, Żyj"
Informacje dla osób pokrzywdzonych przestępstwem
"Stop seksturystyce"

Ruch drogowy

 1. Policjanci kontrolują autokary

  Przypominamy, ze policjanci ruchu drogowego w związku z rozpoczynającym się okresem wakacyjnym, kontrolują autokary. Podczas takich działań mundurowi sprawdzają trzeźwość i uprawnienia kierowców, ale też stan techniczny samochodów osobowych i autokarów. Wyznaczonym miejscem kontroli autokarów w Tychach jest parking przy ulicy Edukacji.

 2. Mundurowi ujawnili aż 90 naruszeń prawa

  Wczoraj na terenie Tychów policjanci prowadzili akcję p.k. "PASY". Podczas działań mundurowi sprawdzali przede wszystkim czy kierowcy i pasażerowie przestrzegają obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa oraz czy dzieci przewożone są w odpowiednich fotelikach ochronnych.

 3. Trwają działania „PASY” - PRZYPNIJ DUSZĘ DO CIAŁA

  Dzisiaj tyscy policjanci prowadzą działania „PASY”. Mundurowi sprawdzają przede wszystkim, czy kierowcy oraz pasażerowie w samochodach zapinają pasy bezpieczeństwa i odpowiednio przewożą dzieci. Niestety wciąż sporo osób lekceważy obowiązek korzystania z pasów bezpieczeństwa.

 4. Wpadło 6 na „podwójnym gazie”

  Podczas wczorajszych działań p.k. „Trzeźwość” tyscy policjanci przebadali na zawartość alkoholu w organizmie ponad 1100 kierujących. W ręce mundurowych wpadło 6 kierowców na „podwójnym gazie”. Celem takich akcji jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, poprzez kontrolowanie stanu trzeźwości kierujących.

 5. Rozpocznij bezpiecznie wakacje!

  W trosce o bezpieczeństwo podróżnych tyska policja wraz ze stacją diagnostyczną z Tychów zaprasza na przedwakacyjne kontrole pojazdów. Dzięki nim kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić stan techniczny samochodu przed planowanym wakacyjnym wyjazdem, a także skorzystać z porady policjanta lub diagnosty.

 6. Policjanci prowadzą działania „Trzeźwość”

  Dzisiaj policjanci tyskiej drogówki prowadzą akcję pod kryptonimem „Trzeźwość”. Działania mają na celu wyeliminowanie z ruchu kierujących pojazdami w stanie nietrzeźwości.

 7. Poszukujemy świadków zdarzenia

  W dniu 1 czerwca 2016 roku pomiędzy godziną 17.30, a 19:30 w Tychach na parkingu przy ul. Bocheńskiego doszło do zdarzenia drogowego. Kierujący nieustalonym pojazdem uszkodził prawidłowo zaparkowany samochód marki Citroen Berlingo i odjechał z miejsca zdarzenia.

 8. Jak bezpiecznie spędzić wakacje

  Już za parę dni rozpoczną się wakacje dlatego policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Tychach odwiedzają tyskie szkoły i przedszkola. Mundurowi podczas spotkań z najmłodszymi mieszkańcami naszego miasta przypominają jak bezpiecznie spędzić wakacje.

 9. Rozpocznij bezpiecznie wakacje!

  Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Tychach do 30 czerwca zapraszają kierowców do Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów w Tychach przy ul. Mysłowickiej 1, na bezpłatne sprawdzenie stanu technicznego pojazdu oraz ustawienie świateł przed wyjazdem na wakacje.

 10. Przed wakacjami - co warto wiedzieć?

  O czym warto pamiętać, wybierając się na urlop, przypominają instytucje biorące udział we wspólnej akcji "Przed wakacjami – co warto wiedzieć?". W działania po raz kolejny zaangażowana jest Policja. Funkcjonariusze apelują o zachowanie ostrożności w czasie podróży, o zabezpieczenie mieszkania podczas naszej nieobecności, zwracają uwagę na współczesną formę niewolnictwa jaką jest handel ludźmi i przestrzegają przed kradzieżą tożsamości. Przypominają też o zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą.