Komenda Miejska Policji w Tychach

Aktualności

Polecamy

Zainstaluj wtyczkę Flash, aby zobaczyć odtwarzacz.
Stop agresji drogowej
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Żeby być trzebz żyć
Infolinia dla bezdomnych
Nie reagujesz akceptujesz
Kampania Say it to fight it
Konkurs "Policjant, który mi pomógł"
"Idź, Jedź, Żyj"
Osoby pokrzywdzone przestępstwem
"Stop seksturystyce"

Ruch drogowy

 1. Pijany spowodował kolizję

  Ponad promil alkoholu wykazało badanie 45-letniego kierowcy skody, który w Tychach na ulicy Katowickiej wjechał w inny samochód. Tyszanin stracił już prawo jazdy. Teraz za jazdę „na podwójnym gazie” zatrzymanemu grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

 2. Piesi i kierowcy w obiektywie kamery

  Tyscy policjanci przeprowadzili akcję „Pieszy”, ukierunkowaną na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W jej trakcie stróże prawa odnotowali 45 wykroczeń, których sprawcami byli właśnie piesi. Podczas akcji mundurowi wykorzystywali specjalistyczny pojazd rejestrujący wykroczenia tzw. ruchome stanowisko dowodzenia (RSD).

 3. Kolejny nietrzeźwy został zatrzymany

  Od stycznia 2015 roku tyscy policjanci zatrzymali 63 kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść „za kółko” będąc pod wpływem alkoholu. Pomimo wielu akcji profilaktycznych jak i represyjnych nadal na naszych drogach zdarzają się nierozważni kierowcy. Jednakże policjanci nie odpuszczają i konsekwentnie eliminują z dalszej jazdy kolejnych pijanych kierowców.

 4. Zakończyły się policyjne działania p.k. "Trzeźwość"

  W trakcie dzisiejszej akcji p.k. „Trzeźwość” tyscy policjanci wyeliminowali z dalszej jazdy kolejnych pijanych kierowców. Celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, poprzez kontrolowanie stanu trzeźwości kierujących. Przypominamy, że za jazdę na „podwójnym gazie” grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

 5. Policjanci kontrolowali "elki"

  Tyska „drogówka” przeprowadziła wczoraj kontrolę "elek". Dla przyszłych kierowców była to pierwsza w ich życiu policyjna kontrola drogowa. Jeszcze tym razem przyglądali jej się z boku, gdyż policjantów przede wszystkim interesowało to, jak przepisów ruchu drogowego przestrzegają instruktorzy prowadzący kurs nauki jazdy.

 6. Rozpoczęły się działania "NURD"

  Od 6.00 tyscy policjanci rozpoczęli działania p.k. „NURD”. Podczas dzisiejszej całodniowej akcji policjanci zwrócą szczególną uwagę na wszelkie wykroczenia w ruchu drogowym, które wpływają na bezpieczeństwo pieszych, rowerzystów i motorowerzystów, czyli niechronionych uczestników ruchu drogowego.

 7. NIE dla nietrzeźwych "za kółkiem"

  Tylko w miniony weekend na terenie Tychów policjanci zatrzymali aż ośmiu pijanych kierowców. Rekordzista miał niemal półtorej promila alkoholu w organizmie. Na szczęście mundurowi w porę uniemożliwili nierozważnym kierowcą dalszą jazdę. Tym razem skończyło się na pozbawieniu kierowców prawa do dalszej jazdy.

 8. Podsumowanie działań "TRUCK & BUS" w Tychach

  Wczoraj o 22.00 zakończyły się policyjne działania p.k. „TRUCK-BUS”. Ogólnopolskie działania są podejmowane na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 9. Poszukujemy świadków potrącenia pieszego

  Komenda Miejska Policji w Tychach poszukuje świadków wypadku drogowego, który miał miejsce 14 stycznia 2015 roku w Tychach na ulicy Edukacji. Około 18.25 kierujący samochodem marki Peugeot Partner, na oznakowanym przejściu dla pieszych, potracił młodego mężczyznę.

 10. Styczeń na tyskich drogach

  W minionym miesiącu cztery osoby zostały ranne na drogach naszego miasta. Do większości zdarzeń doszło z powodu niedostosowania prędkości do warunków ruchu. Zadbajmy o to, abyśmy w okresie zimowym, byli „widocznymi pieszymi” i „rozważnymi kierowcami”.