Komenda Miejska Policji w Tychach

Aktualności

Polecamy

Zainstaluj wtyczkę Flash, aby zobaczyć odtwarzacz.
Stop agresji drogowej
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Żeby być trzebz żyć
Infolinia dla bezdomnych
Nie reagujesz akceptujesz
Kampania Say it to fight it
Konkurs "Policjant, który mi pomógł"
"Idź, Jedź, Żyj"

Ruch drogowy

 1. Kontrola trzeźwości w Tychach

  Dzisiaj o 5.00 tyscy policjanci przeprowadzą kolejną akcję pod kryptonimem „Trzeźwość”. Działania mają na celu wyeliminowanie z ruchu kierujących pojazdami w stanie nietrzeźwości.

 2. Porady dla kibiców wybierających się do Spodka

  W najbliższy weekend w katowickim Spodku rozegrane zostaną półfinałowe i finałowe mecze Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn. Nad bezpieczeństwem kibiców i mieszkańców cały czas czuwają policjanci ze wszystkich służb. Wszystkich miłośników sportowych wydarzeń, wybierających się do Spodka i strefy kibica, pragniemy poinformować o wskazówkach bezpiecznego i sprawnego dotarcia na miejsce.

 3. Kierowco zwolnij! - trwa policyjna akcja "Prędkość"

  Od wczesnych godzin porannych trwa policyjna akcja „Prędkość”. Celem prowadzonych czynności jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Przypominamy, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych.

 4. Nietrzeźwy sprawca kolizji zatrzymany

  Policjanci z tyskiej „drogówki” zatrzymali pijanego 37-latka, który uderzył w latarnię uliczną. Jak się okazało, mężczyzna był pijany. Teraz grozi mu do 2 lat więzienia.

 5. Podsumowanie działań "Trzeźwy Przewoźnik"

  Wczoraj tyscy policjanci kontrolowali stan trzeźwości kierujących autobusami, busami, tramwajami a także samochodami ciężarowymi przewożącymi towary. Działania te skierowane były na wyeliminowanie z dalszej jazdy kierujących pojazdami komunikacji publicznej oraz transportu prywatnego osób i ładunków pod wpływem alkoholu.

 6. Parada motocyklistów w Tychach

  W minioną niedzielę policjanci z tyskiej drogówki zabezpieczali oraz uczestniczyli w paradzie motocyklistów zorganizowanej w ramach „Wilkowyjskiego Zlotu Motocyklowego”. W imprezie wzięło udział blisko 500 motocyklistów z Tychów i okolic. Ta plenerowa impreza była świetną okazją do promowania szeroko rozumianego bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 7. Dzień bezpieczeństwa w Tychach

  W miniony weekend w Tychach odbył się "Wojewódzki Dzień bezpieczeństwa w ruchu drogowym". Profilaktyczno - edukacyjne spotkanie miało na celu zwiększenie świadomości na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym wśród mieszkańców miasta. W imprezie aktywnie uczestniczyli tyscy policjanci.

 8. "Trzeźwy Przewoźnik" w Tychach

  O 4.00 tyscy policjanci rozpoczęli działania p.k. „Trzeźwy Przewoźnik”. Mundurowi będą kontrolować stan trzeźwości kierujących autobusami, busami i pojazdami nauki jazdy. Działania mają na celu ujawnienie i uniemożliwienie jazdy pod wpływem alkoholu kierującym pojazdami komunikacji publicznej oraz transportu prywatnego osób.

 9. Pijany kierowca chciał przekupić policjantów

  Tyscy policjanci zatrzymali 38-latka, który wsiadł za kierownicę, mając prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Tyszanin chciał wręczyć mundurowym ponad tysiąc złotych łapówki, w zamian za uniknięcie kary. Teraz odpowie nie tylko za jazdę na podwójnym gazie, ale również za przestępstwo korupcyjne.

 10. Podsumowanie działań p.k. "TRZEŹWOŚĆ"

  Tyscy policjanci realizując działania „Trzeźwość” wyeliminowali z dalszej jazdy dwóch pijanych kierowców. Przypominamy, że za jazdę na „podwójnym gazie” grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.