Komenda Miejska Policji w Tychach

Aktualności

Polecamy

Zainstaluj wtyczkę Flash, aby zobaczyć odtwarzacz.
Informacja dla turystów
Stop agresji drogowej
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Żeby być trzeba żyć
Infolinia dla bezdomnych
Nie reagujesz akceptujesz
Kampania Say it to fight it
"Idź, Jedź, Żyj"
Informacje dla osób pokrzywdzonych przestępstwem
"Stop seksturystyce"

Ruch drogowy

 1. Trwają policyjne działania "Alkohol i narkotyki"

  Od wczesnych godzin rannych trwają policyjne działania „Alkohol i narkotyki”. Policjanci z tyskiej drogówki prowadzą wzmożone kontrole, mające na celu ujawnianie i eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców. Czujnemu oku mundurowych nie ujdą także kierujący pod działaniem środków odurzających.

 2. Poszukujemy świadków kolizji

  Tyscy policjanci poszukują świadków zdarzenia drogowego, do którego doszło w dniu 08.11.2016r. ok. godz. 12:20 w Tychach na skrzyżowaniu o ruchu okrężnym al. Piłsudskiego z ul. Armii Krajowej. Osoby będące świadkiem opisanego zdarzenia, bądź posiadające jakiekolwiek informacje na temat sprawcy kolizji, proszone są o kontakt z policjantami z Tychów.

 3. Sprawca oddalił się w nieznanym kierunku

  Policjanci z Zespołu ds. Wykroczeń Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Tychach prowadzą czynności wyjaśniające w sprawie zdarzenia, do którego doszło w okresie od września do 03.10.2016r. w Tychach na ul. Andersa/Asnyka, na przystanku Tychy Dworzec PKP. Osoby, które mają informacje na temat zdarzenia proszone są o kontakt z tyskimi policjantami.

 4. Lekkomyślne zachowanie, pośpiech to najczęstsze przyczyny wykroczeń

  Osiem godzin trwała piątkowa akcja tyskiej drogówki „Kontrola drogowa – Pieszy”. W trakcie działań stróże prawa ujawnili 66 przypadków przechodzenia przez jezdnię w miejscach niedozwolonych. Mundurowi przyglądali się również kierowcom, aby nie popełniali oni wykroczeń względem pieszych.

 5. Poszukujemy świadków zdarzenia drogowego

  Tyscy policjanci poszukują świadków zdarzenia drogowego, w którym nieznany kierujący cofając swój pojazd doprowadził do kolizji z innym. Sprawca oddalił się z miejsca zdarzenia. Osoby posiadające jakiekolwiek informacje w tej sprawie proszone są o kontakt z tyską komendą.

 6. Pijany kierowca forda uderzył w betonową latarnię

  Tyscy policjanci zatrzymali pijanego 35-latka, który jadąc fordem utracił panowanie nad pojazdem po czym uderzył w znak oraz betonową latarnię. Latarnia w wyniku uderzenia spadła na samochód, na szczęście nic się nikomu nie stało. Po zbadaniu trzeźwości kierującego okazało się, że w organizmie ma ponad 2 promile alkoholu. Za popełnione przestępstwo grozi kara nawet dwóch lat więzienia.

 7. Trwają policyjne działania „Trzeźwość”

  Dzisiaj tyscy policjanci prowadzą działania pod kryptonimem „Trzeźwość”. Akcja rozpoczęła się o godzinie 5.00 i potrwa do godziny 13.00. Celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, poprzez kontrolowanie stanu trzeźwości kierujących i wyeliminowanie z dalszej jazdy osób, które jadą „na podwójnym gazie”.

 8. Przypominamy! Obowiązkowe odblaski dla pieszych

  Przypominamy, że od 31 sierpnia 2014 roku każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Za brak elementu odblaskowego groził mandat – nawet do 500 zł.

 9. Apelujemy o rozwagę na drodze

  Jesień to niebezpieczny czas dla wszystkich użytkowników dróg. Zmiana aury wymusza zmianę techniki prowadzenia pojazdu – niestety wielu kierowców o tym zapomina. Policjanci APELUJĄ o rozwagę i zdrowy rozsądek. Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze może być przyczyną tragedii.

 10. Podsumowanie działań „NURD”

  Policjanci tyskiej „drogówki” przeprowadzili akcje pk. "NURD", podczas której zwrócili uwagę m.in. na zachowanie się pieszych oraz kierujących pojazdami poruszającymi się po tyskich ulicach. W trakcie działań stróże prawa odnotowali 10 wykroczeń popełnionych przez kierujących pojazdami silnikowymi oraz 46 wykroczeń, których dopuścili się piesi i rowerzyści.