Komenda Miejska Policji w Tychach

Aktualności

Polecamy

Zainstaluj wtyczkę Flash, aby zobaczyć odtwarzacz.
Stop agresji drogowej
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Żeby być trzebz żyć
Infolinia dla bezdomnych
Nie reagujesz akceptujesz
Kampania Say it to fight it
Konkurs "Policjant, który mi pomógł"
"Idź, Jedź, Żyj"
Osoby pokrzywdzone przestępstwem
"Stop seksturystyce"

Ruch drogowy

 1. Akcja społeczna "Bezpieczny, bo widoczny"

  Na drogach wciąż giną lub ulegają poważnym wypadkom dzieci. Najczęściej są pieszymi – małymi, niewidocznymi w ciemnościach punktami. Niestety nie wszyscy są świadomi tego, że niewielki, odblaskowy element przyczepiony do kurtki czy buta może zapobiec tragedii.

 2. Podsumowanie policyjnych działań p.k. "Pieszy"

  Wczoraj o 22.00 zakończyły się policyjne działania p.k. „Pieszy”. Szczególnym nadzorem ze strony funkcjonariuszy objęte zostały skrzyżowania i przejścia dla pieszych. Tego typu działania ukierunkowane są na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza przestrzeganie przepisów związanych z korzystaniem z dróg przez pieszych.

 3. Rozpoczęły się działania p.k. "Pieszy"

  Od 14.00 tyscy policjanci rozpoczęli działania p.k. „Pieszy”. Podczas akcji policjanci zwracają szczególną uwagę na wszelkie wykroczenia w ruchu drogowym, które wpływają na bezpieczeństwo pieszych, czyli niechronionych uczestników ruchu drogowego.

 4. Uwaga na quady!

  W ciągu jednego tylko tygodnia odnotowaliśmy w naszym województwie dwa wypadki z udziałem quadów. Oba niestety zakończyły się śmiercią kierujących nimi osób. Apelując o ostrożność przypominamy podstawowe przepisy dotyczące tego typu pojazdów.

 5. Podsumowanie policyjnych działań p.k. "TRZEŹWOŚĆ"

  Tyscy policjanci realizując działania „Trzeźwość” wyeliminowali z dalszej jazdy trzech pijanych kierowców. Przypominamy, że za jazdę na „podwójnym gazie” grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

 6. Policyjne działania "Trzeźwość"

  Dzisiaj o 5.00 tyscy policjanci rozpoczęli kolejną akcję pod kryptonimem „Trzeźwość”. Działania mają na celu wyeliminowanie z ruchu kierujących pojazdami w stanie nietrzeźwości.

 7. Policjanci wykorzystywali „RSD”

  Tyscy policjanci przeprowadzili wzmożone działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Tym razem policjanci ujawnili ponad 30 wykroczeń z czego ponad 20 dotyczyło pieszych. Podczas działań policjanci wykorzystywali specjalistyczny pojazd rejestrujący wykroczenia tzw. ruchome stanowisko dowodzenia.

 8. "Rowerem bezpiecznie do celu"

  Tyscy policjanci w związku z ogólnopolską kampanią edukacyjną pod nazwą „Rowerem bezpiecznie do celu”, przeprowadzili kolejne działania profilaktyczne ukierunkowane na zwiększenie świadomości niechronionych uczestników ruchu drogowego.

 9. Działania "Pieszy" z wykorzystaniem RSD

  Dzisiaj o 14.00 tyscy policjanci Wydziału Ruchu Drogowego przy wsparciu mundurowych z Komendy Wojewódzkiej Policji obsługujących „RSD” rozpoczną działania p.k. „Pieszy”. Działania te ukierunkowane są na poprawę stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz mają na celu ograniczenie zdarzeń drogowych z udziałem pieszych i rowerzystów, czyli niechronionych uczestników ruchu drogowego.

 10. Podsumowanie policyjnych działań p.k. "TRZEŹWOŚĆ"

  Tyscy policjanci realizując działania „Trzeźwość” wyeliminowali z dalszej jazdy dwóch pijanych kierowców. Przypominamy, że za jazdę na „podwójnym gazie” grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.