Komenda Miejska Policji w Tychach

Aktualności

Polecamy

Zainstaluj wtyczkę Flash, aby zobaczyć odtwarzacz.
Stop agresji drogowej
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Żeby być trzebz żyć
Infolinia dla bezdomnych
Nie reagujesz akceptujesz
Kampania Say it to fight it
"Idź, Jedź, Żyj"
Osoby pokrzywdzone przestępstwem
"Stop seksturystyce"

Ruch drogowy

 1. Kontrolowali trzeźwość

  Wczoraj na tyskich drogach przeprowadzona została kolejna akcja "Trzeźwość". Jej głównym celem było wyeliminowanie nietrzeźwych użytkowników ruchu drogowego. Mundurowi łącznie skontrolowali ponad tysiąc kierujących, z których 2 jechało na podwójnym gazie.

 2. V Wilkowyjski Zlot Motocyklowy

  W minioną sobotę policjanci z tyskiej drogówki zabezpieczali oraz uczestniczyli w „V Wilkowyjskim Zlocie Motocyklowym”. W imprezie wzięło udział blisko 1500 motocyklistów z Tychów i okolic. Ta plenerowa impreza była świetną okazją do promowania szeroko rozumianego bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 3. Zarzuty dla agresywnego kierowcy

  Opluł, uderzał pięściami, kopał..tak przebiegała awantura, którą wszczął na drodze agresywny kierowca. Sprawca usłyszał już zarzuty. Za przestępstwo o charakterze chuligańskim grozi mu teraz do 3 lat za kratami.

 4. Tragiczny finał zdarzenia drogowego

  Policjanci z Tychów wyjaśniają przyczyny i okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło na ulicy Rolnej w Tychach. Kierujący audi z niewyjaśnionych dotąd przyczyn stracił panowanie nad pojazdem, po czym najechał na znak drogowy. Pomimo przeprowadzonej reanimacji, 67-letni kierowca zmarł.

 5. Trwają działania "Truck & Bus"

  Dzisiaj od 6.00 do 22.00 śląscy policjanci ruchu drogowego prowadzą działania pod kryptonimem "TRUCK & BUS". Drogówka przyjrzy się szczególnie kierowcom autokarów i samochodów ciężarowych, kontrolując przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Dokładnie sprawdzana będzie także trzeźwość kierujących, stan techniczny samochodów i autobusów, a także uprawnienia do kierowania oraz relacja czasu jazdy i wypoczynku.

 6. Kontrolowali "foteliki"

  "Foteliki" - policyjna akcja przeprowadzona wczoraj przez tyskich policjantów wykazała, że nadal niektórzy rodzice wykazują się nieodpowiedzialnością przewożąc swoich milusińskich w sposób niezgody z przepisami. Mamy nadzieję, że dzięki prowadzonym działaniom dzieci będą przypominać swoim rodzicom, że pasy obowiązują wszystkich – małych i dużych.

 7. Kampania społeczna "Nie [przy]dzwoń za kierownicą"

  Już prawie co czwarty wypadek drogowy jest skutkiem korzystania z telefonów komórkowych w czasie jazdy. Rosnąca skala tego niebezpiecznego zjawiska to sygnał do wprowadzenia dla kierowców działań motywujących do zmiany złych drogowych nawyków. Dlatego od dzisiaj rusza ogólnopolski projekt „Nie [przy]dzwoń za kierownicą”, którego celem jest uświadomienie kierowcom zagrożeń związanych z korzystaniem z telefonu podczas prowadzenia samochodu, a co za tym idzie, minimalizacją tego zjawiska.

 8. Podsumowanie działań NURD na tyskich drogach

  Policjanci z drogówki przeprowadzili działania pod nazwą „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyglądali się, czy sami piesi nie łamali zasad przepisów ruchu drogowego. W trakcie działań stróże prawa odnotowali 17 wykroczeń popełnionych przez kierujących pojazdami silnikowymi oraz 72 wykroczenia, których dopuścili się piesi.

 9. Zabrali kluczyki i uniemożliwili dalszą jazdę pijanemu kierowcy

  Dzięki reakcji zgłaszających policjanci uniemożliwili dalszą jazdę pijanemu kierowcy. 50 i 36-letni obywatele, widząc zataczającego się mężczyznę, usiłującego odjechać samochodem zabrał mu kluczyki, a o całym zdarzeniu powiadomił mundurowych. Badanie alkomatem wykazało w organizmie 48-latka ponad 2,5 promila alkoholu.

 10. Trwa akcja "NURD"

  Od 6.00 tyscy policjanci włączyli się do wojewódzkiej akcji prowadzonej pod nazwą „NIECHRONIENI UCZESTNICY RUCHU DROGOWEGO”. Działania te maja wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza na przestrzeganie przepisów związanych z korzystaniem z dróg przez pieszych.