Komenda Miejska Policji w Tychach

Aktualności

Polecamy

Plebiscyt na najaktywniejszego dzielnicowego
Informacja dla turystów
Stop agresji drogowej
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Żeby być trzeba żyć
Infolinia dla bezdomnych
Nie reagujesz akceptujesz
Kampania Say it to fight it
"Idź, Jedź, Żyj"
Informacje dla osób pokrzywdzonych przestępstwem
"Stop seksturystyce"

Ruch drogowy

 1. Zatrzymaj pirata!

  Tyscy policjanci tylko w miniony weekend uniemożliwili dalszą jazdę 5 kierującym , którzy dopuścili się rażących wykroczeń w ruchu drogowym. Wszystkim tym osobom, mundurowi zatrzymali uprawnienia do kierowania pojazdami.

 2. KONTROLA AUTOKARÓW

  W związku ze zbliżającymi się wakacjami i zapytaniami dotyczącymi kontroli autokarów Komenda Miejska Policji w Tychach informuje, że w celu zapewnienia bezpieczeństwa dojazdu dzieci do miejsca wypoczynku policjanci kontrolują autokary. Mundurowi przeprowadzają badania stanu trzeźwości kierowców oraz sprawdzają stan techniczny pojazdów.

 3. Jak bezpiecznie spędzić wakacje - rodzinny piknik z udziałem policjantów

  Rodzinne pikniki zorganizowane w ramach 'Metropolitalnego Święta Rodziny" były dla tyskich policjantów idealną okazją do promowania bezpieczeństwa podczas zbliżających się wakacji. Dla najmłodszych przygotowanych było wiele atrakcji w tym również policyjne radiowozy, miasteczko ruchu drogowego, alko i narkogoogle. W spotkaniach wzięło udział ponad tysiąc osób.

 4. Policjanci skontrolowali niemal 1000 kierujących

  Podczas dzisiejszych działań p.k. "Trzeźwość" tyscy policjanci przebadali na zawartość alkoholu w organizmie niemal 1000 kierujących. Spośród wszystkich sprawdzanych kierowców, jeden prowadził pojazd w stanie nietrzeźwości, a 2 popełniło wykroczenie prowadząc swój pojazd po użyciu alkoholu.

 5. Wężykiem ulicami miasta

  Dzięki determinacji i stanowczej postawie obywatelskiej zatrzymany został nietrzeźwy kierujący. Dwóch tyszan ujęło kompletnie pijanego kierowcę, który jechał „wężykiem” całą drogą, uderzył w inny pojazd i najechał na znak drogowy. Próbował uciekać jednak został skutecznie obezwładniony przez zgłaszających i przekazany policjantom. Zatrzymanemu 57-latkowi grozi 2-letni pobyt w więzieniu.

 6. Wspólne działania drogówki oraz ITD

  Policjanci z tyskiej „drogówki” oraz funkcjonariusze Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego w ostatnim tygodniu prowadzili wspólne działania na terenie Tychów. Policjanci reagowali na wykroczenia drogowe głównie związane z przekroczeniem prędkości, wykorzystując nieoznakowany radiowóz z wideorejestratorem.

 7. Wiesz coś o tym zdarzeniu? Powiadom Nas!

  Policjanci z Tychów prowadzą czynności wyjaśniające w sprawie zdarzenia drogowego, do którego doszło 29 kwietnia 2017r. na parkingu przy al. Bielskiej 151a-153a. Świadków zdarzenia prosimy o pilny kontakt z policjantami z Zespołu d/s Wykroczeń Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Tychach.

 8. Podsumowanie działań „Prędkość”

  Ponad 30 ujawnionych wykroczeń dotyczących przekroczenia prędkości to efekt wczorajszych działań tyskiej drogówki. Oprócz tego mundurowi obsłużyli 14 zdarzeń drogowych. Tyskich policjantów wspierali słuchacze z kursu specjalistycznego z zakresu ruchu drogowego ze Szkoły Policji w Katowicach.

 9. Kontrola prędkości w Tychach

  Dzisiaj policjanci „drogówki” prowadzą działania pod kryptonimem „Prędkość”. Tyskich mundurowych wspierają słuchacze z kursu specjalistycznego z zakresu ruchu drogowego. Celem tych działań jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, szczególnie w zakresie przestrzegania przepisów dotyczących prędkości.

 10. Powiadom Policję, jeśli wiesz coś o tym zdarzeniu!

  Do zdarzenia doszło 01.05.2017r. na ul. Nałkowskiej w Tychach. Kierujący Citroenem C1 najechał na zaparkowane dwa samochody i odjechał z miejsca zdarzenia. Osoby posiadające informacje na teram tego zdarzenia proszone są o pilny kontakt z tyskimi policjantami.