Komenda Miejska Policji w Tychach

Aktualności

Polecamy

Zainstaluj wtyczkę Flash, aby zobaczyć odtwarzacz.
Informacja dla turystów
Stop agresji drogowej
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Żeby być trzeba żyć
Infolinia dla bezdomnych
Nie reagujesz akceptujesz
Kampania Say it to fight it
"Idź, Jedź, Żyj"
Informacje dla osób pokrzywdzonych przestępstwem
"Stop seksturystyce"

Ruch drogowy

 1. Wyścig Kolarski - informacja dla kierowców (mapy)

  W sobotę 23 lipca odbędzie się „XIV Wyścig Kolarski- Tyskie Kryterium Fiata” . Trasa wyścigu będzie przebiegać ulicą Sikorskiego na odcinku od skrzyżowania z ul. Targiela i Parkową, do skrzyżowania z ulicami Żółkiewskiego i Zacisze w Tychach.

 2. Święcenie pojazdów (mapa)

  Jak co roku tyscy policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem w czasie uroczystości święcenia pojazdów. W tym roku odbędzie się ona 24 lipca w godzinach 11.30 do 13.30, w Tychach na ul. Wyszyńskiego. Apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze oraz o cierpliwość w związku z utrudnieniami w ruchu.

 3. ULOTKI, DOTYCZĄCE BEZPIECZEŃSTWA UCZESTNIKÓW ŚWIATOWYCH DNI MŁODZIEŻY

  Co warto wiedzieć, uczestnicząc w Światowych Dniach Młodzieży 2016? - pod takim hasłem Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji przygotowało ulotkę dla uczestników Światowych Dni Młodzieży. Można w niej znaleźć przydatne informacje i porady dla pielgrzymów, dotyczące m.in. postępowania w przypadku zagrożenia terrorystycznego, kradzieży bądź zagubienia dokumentów i rzeczy osobistych, a także obowiązujących w Polsce przepisów ruchu drogowego.

 4. Porady dla pielgrzymów uczestniczących w Światowych Dniach Młodzieży

  W trakcie Światowych Dni Młodzieży i wizyty papieskiej w Częstochowie, policjanci zadbają o bezpieczeństwo i pomoc pielgrzymom oraz porządek podczas zaplanowanych uroczystości. Planując podróże pielgrzymkowe i wybierając się na spotkania, sami uczestnicy powinni zadbać o pewne kwestie, które pozwolą sprawnie dotrzeć na miejsca uroczystości i bezpiecznie w nich uczestniczyć.

 5. Policyjna infolinia o utrudnieniach w ruchu drogowym

  W Komendzie Miejskiej Policji w Częstochowie, w dniach od 27 do 28 lipca 2016 roku, uruchomiona zostanie specjalna całodobowa infolinia o utrudnieniach w ruchu drogowym. Pod numerem telefonu: +48 34 369 12 01 zarówno częstochowianie, jak i wszyscy, którzy odwiedzą w czasie trwających Światowych Dni Młodzieży okolice Jasnej Góry, będą mogli dowiedzieć się wszystkiego o utrudnieniach i zmianach w ruchu na drogach Częstochowy.

 6. O bezpieczeństwie podczas wakacji

  Podczas trwających działań „Bezpieczne wakacje 2016” tyscy policjanci, wspierani przez motorowodniaków z Oddziału Prewencji Policji w Katowicach, zaprosili kolonistów do wspólnego odpoczynku nad jeziorem Paprocańskim. W trakcie spotkania mundurowi przypomnieli młodym słuchaczom najważniejsze zasady bezpieczeństwa obowiązujące m.in. nad wodą.

 7. Piesi i kierowcy w "oku kamery"

  Kilka niebezpiecznych sytuacji zarejestrował specjalistyczny pojazd, który był wykorzystywany podczas wczorajszej akcji „Pieszy”. Wyeliminowanie wykroczeń popełnianych względem pieszych oraz przez samych niechronionych uczestników ruchu drogowego ma na celu poprawę bezpieczeństwa na drodze.

 8. Poszukujemy świadków zdarzenia drogowego

  Policjanci z Zespołu ds. Wykroczeń Wydziału Prewencji tyskiej komendy poszukują świadków zdarzenia drogowego, do którego doszło w dniu 17 czerwca 2016 roku około godziny 17.00 na Drodze Krajowej nr 1.

 9. Prowadzili pomimo cofniętych uprawnień

  Tyscy policjanci zatrzymali dwóch kierowców, którzy zlekceważyli przepisy i zdecydowali się na jazdę samochodem pomimo cofniętych uprawnień do kierowania. Za popełnione przestępstwo grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub nawet pozbawienia wolności do lat 2.

 10. Działania „Kontrola drogowa - Pieszy”

  Dzisiaj na terenie Tychów policjanci prowadzą działania „Kontrola drogowa -Pieszy”. Celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza pieszych. Stróże prawa w szczególności będą zwracać uwagę na przestrzeganie przepisów związanych z korzystaniem z dróg przez niechronionych użytkowników ruchu drogowego.