Komenda Miejska Policji w Tychach

Aktualności

Polecamy

Zainstaluj wtyczkę Flash, aby zobaczyć odtwarzacz.
Stop agresji drogowej
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Żeby być trzeba żyć
Infolinia dla bezdomnych
Nie reagujesz akceptujesz
Kampania Say it to fight it
"Idź, Jedź, Żyj"
Informacje dla osób pokrzywdzonych przestępstwem
"Stop seksturystyce"

Ruch drogowy

 1. Działania - „Pieszy”

  Dzisiaj w godz. 10.00-18.00 tyscy policjanci Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzą działania „Pieszy”. Działania ukierunkowane są na poprawę stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zorganizowane policyjne działania mają na celu ograniczenie zdarzeń drogowych z udziałem pieszych i rowerzystów, czyli niechronionych uczestników ruchu drogowego.

 2. Podsumowanie działań "Truck & Bus" w Tychach

  Wczoraj w województwie śląskim policjanci drogówki prowadzili działania "Truck & Bus". W akcji wzięli udział również tyscy mundurowi. Stróże prawa skontrolowali ponad 120 pojazdów.

 3. Wrzesień na tyskich drogach

  W minionym miesiącu na tyskich drogach odnotowano 104 kolizje drogowe. W czterech przypadkach sprawcy byli nietrzeźwi. Do większości z tych zdarzeń doszło z powodu nieudzielenia pierwszeństwa przejazdu oraz niezachowania bezpiecznej odległości między pojazdami. Pamiętajmy, że lekkomyślne zachowanie, pośpiech, czy brak uwagi mogą doprowadzić do poważnego wypadku.

 4. Kontrolowali foteliki

  "Foteliki" - policyjna akcja przeprowadzona przez tyskich policjantów - pokazała, że rodzice wykazują się coraz większą świadomością w zakresie właściwego przewożenia swoich dzieci. Jednakże opiekunowie nadal „zapominają” sami zapinać pasy bezpieczeństwa. Mamy nadzieję, że dzięki prowadzonym działaniom dzieci będą przypominać swoim rodzicom, że pasy obowiązują wszystkich – małych i dużych.

 5. Nowe radiowozy dla tyskich policjantów

  Tyska komenda otrzymała 3 nowe radiowozy. Podczas piątkowej uroczystości nadania sztandaru tyskiej komendzie Prezydent Tychów Andrzej Dziuba wręczył kluczyki do nowych samochodów Komendantowi Miejskiemu Policji w Tychach insp. Dariuszowi Nowakowi. Zakup nowych radiowozów został sfinansowany ze środków resortowych oraz dotacji samorządu lokalnego.

 6. Obowiązkowe odblaski dla pieszych

  Przypominamy: od 31 sierpnia 2014 r. każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Za brak elementu odblaskowego grozi mandat.

 7. Policjanci eliminują kolejnych pijanych kierowców

  Tylko w ciągu jednego dnia tyscy policjanci wyeliminowali z dalszej jazdy 15 kierujących na „podwójnym gazie”. Niechlubny rekordzista miał niemal półtorej promila alkoholu w organizmie. Na szczęście mundurowi w porę uniemożliwili nierozważnym kierowcą dalszą jazdę. Tym razem skończyło się na pozbawieniu kierowców prawa do dalszej jazdy.

 8. Komenda w Tychach ma swój sztandar

  2 października 2015 roku odbyła się uroczystość nadania sztandaru Komendzie Miejskiej Policji w Tychach. To jedna z najważniejszych uroczystości dla jednostki policji. Wśród gości biorących udział w ceremonii byli Zastępca Komendanta Głównego Policji, Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach, samorządowcy, policyjni związkowcy i emeryci. Specjalny list do tyskich stróżów prawa wystosowała Minister Spraw Wewnętrznych Teresa Piotrowska.

 9. Tyscy policjanci uratowali niedoszłą samobójczynię

  Zintensyfikowane działania tyskich policjantów doprowadziły do odnalezienia zdesperowanej 45-latki, która próbowała odebrać sobie życie. Kiedy funkcjonariusze dotarli na miejsce, kobieta miała zaciśnięty na szyi sznur i próbowała złapać oddech.

 10. Zaproszenie na uroczystość nadania sztandaru w Tychach

  Dzisiaj o 11.00 odbędzie się uroczystość nadania sztandaru Komendzie Miejskiej Policji w Tychach. Serdecznie zapraszamy dziennikarzy wraz z fotoreporterami. W związku z uroczystością wprowadzone zostaną również czasowe zmiany w organizacji ruchu na terenie miasta.