Komenda Miejska Policji w Tychach

Aktualności

Polecamy

Zainstaluj wtyczkę Flash, aby zobaczyć odtwarzacz.
Stop agresji drogowej
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Żeby być trzebz żyć
Infolinia dla bezdomnych
Nie reagujesz akceptujesz
Kampania Say it to fight it
Konkurs "Policjant, który mi pomógł"
"Idź, Jedź, Żyj"

Ruch drogowy

 1. Bezpieczna droga do szkoły

  Tyska „drogówka” w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” weryfikuje zasadność obowiązujących ograniczeń prędkości na terenie Tychów. Przeprowadzana kontrola ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa uczniów w drodze do szkoły.

 2. Działania p.k. "Pieszy"

  Dzisiaj o 8.00 tyscy policjanci Wydziału Ruchu Drogowego przy wsparciu mundurowych z Komendy Wojewódzkiej Policji obsługujących „RSD” rozpoczęli działania p.k. „Pieszy”. Działania te ukierunkowane są na poprawę stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz mają na celu ograniczenie zdarzeń drogowych z udziałem pieszych i rowerzystów, czyli niechronionych uczestników ruchu drogowego.

 3. Rowerem bezpiecznie do celu

  W miniony weekend tyscy policjanci w związku z ogólnopolską kampanią edukacyjną pod nazwą „Rowerem bezpiecznie do celu”, przeprowadzili działania profilaktyczne ukierunkowane na zwiększenie świadomości niechronionych uczestników ruchu drogowego.

 4. Nie uniknął kontroli drogowej

  Policjanci z drogówki zatrzymali po krótkim pościgu 50-letniego kierowcę fiata, który usiłował uniknąć kontroli drogowej. Jak się okazało przyczyną ucieczki był brak uprawnień oraz jazda na „podwójnym gazie”.

 5. Podsumowanie działań p.k. "TRZEŹWOŚĆ"

  Tyscy policjanci realizując działania „Trzeźwość” wyeliminowali z dalszej jazdy trzech pijanych kierowców. Przypominamy, że za jazdę na „podwójnym gazie” grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

 6. Wojewódzkie działania trzeźwość

  Dzisiaj tj. 18 sierpnia 2014 roku w godz. 5.00 - 13.00 policjanci tyskiej drogówki włączą się do wojewódzkich działań pod kryptonimem „Trzeźwość”. Działania mają na celu wyeliminowanie z ruchu kierujących pojazdami w stanie nietrzeźwości.

 7. Kontrola trzeźwości.

  Dzisiaj w godz. 6.00-22.00 policjanci tyskiej drogówki wraz z policjantami Wydziału Prewencji przeprowadzą kolejną akcję pod kryptonimem „Trzeźwość”. Działania mają na celu wyeliminowanie z ruchu kierujących pojazdami w stanie nietrzeźwości.

 8. Działania Bezpieczny Weekend.

  Od dzisiaj rozpoczyna się długi weekend i trwać będzie do 17 sierpnia 2014 roku do godz. 22.00. W tym czasie nad bezpieczeństwem na drogach szczególnie czuwać będą tyscy policjanci. Pamiętajmy, że stosując podstawowe zasady bezpieczeństwa jesteśmy w stanie uniknąć większości wypadków.

 9. Działania „TRUCK & BUS”

  Dzisiaj w godz. 6.00-22.00 policjanci tyskiej drogówki wspierani przez funkcjonariuszy z Inspekcji Transportu Drogowego przeprowadzą działania „TRUCK & BUS”. Ogólnopolskie działania są podejmowane na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 10. Badanie stanu trzeźwości kierowców.

  W najbliższą sobotę tj. 9 sierpnia 2014 roku w godz. 20.00 - 4.00 policjanci tyskiej drogówki włączą się do wojewódzkich działań pod kryptonimem „Trzeźwość”. Działania mają na celu wyeliminowanie z ruchu kierujących pojazdami w stanie nietrzeźwości.