Wiadomości

Informujemy o możliwości bezpłatnej kontroli oświetlenia w ramach kampanii „Twoje Światła – Nasze Bezpieczeństwo”

Data publikacji 23.10.2020

Trwa ogólnopolska kampania „Twoje Światła – Nasze Bezpieczeństwo”, której celem jest zwrócenie uwagi na prawidłowe oświetlenie pojazdów. W Tychach ramach akcji także będzie można sprawdzić oświetlenie swojego samochodu. Bezpłatną kontrolę świateł przeprowadzą diagności na Stacji Kontroli Pojazdów przy ul. Katowickiej oraz Oświęcimskiej w Tychach.

Na terenie Tychów do akcji przyłączyły się stacje diagnostyczne:

- CAR SERWIS – Tychy ul. Oświęcimska 184

- SPEED CAR – Tychy ul. Oświęcimska 25

- TECH CAR – Tychy ul. Katowicka 47

W dniach 24 października oraz 07 i 21 listopada wszyscy kierowcy będą mogli skorzystać tam z bezpłatnej kontroli oświetlenia.
 

Policjanci z tyskiej drogówki, prowadząc kontrole drogowe sprawdzają stan oświetlenia pojazdów. Funkcjonariusze uświadamiają także kierujących, jak ważnym dla bezpieczeństwa na drodze elementem, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, są sprawne i odpowiednio ustawione światła, a co za tym idzie dobra widoczność.

Pamiętajmy, że sprawne oświetlenie naszego samochodu decyduje o bezpieczeństwie naszym jak i innych użytkowników dróg. Zapraszamy i zachęcamy do kontroli oświetlenia samochodów.

Na plakacie widać napis Twoje światła nasze bezpieczeństwo wpisane w okrąg. Poniżej napisy: Oświetlaj nie oślepiaj sprawdzaj światła regularnie oraz oślepiające światła samochodu. Na dole plakatu znajduje się szeroki pasek, na którego górnej części jest się napis: Bezpłatne sprawdzenie oświetlenia – adresy i terminy na stronach partnerów akcji. Pod napisem znajdują się loga partnerów akcji.