Wiadomości

Zaproszenie dla mediów na wojewódzkie rozpoczęcie akcji "ZNICZ 2019"

Data publikacji 31.10.2019

Jak co roku w okresie Wszystkich Świętych prowadzona będzie jedna z największych, jeśli chodzi o zaangażowanie sił policyjnych, akcja pod nazwą „ZNICZ 2019”. Tegoroczne działania trwać będą od godzin porannych 31 października do godz. 6.00 4 listopada. Przedstawicieli mediów zapraszamy na spotkanie inaugurujące akcję w naszym województwie, które odbędzie się jutro, 31 października o godz. 13.00.

Zainteresowanych dziennikarzy zapraszamy na spotkanie w dniu jutrzejszym tj. 31 października o godz. 13.00 na parkingu przed głównym wejściem na teren cmentarza komunalnego przy ulicy Gospodarczej w Katowicach. Podczas wydarzenia policjanci z drogówki poruszą tematykę zmian organizacji ruchu drogowego w rejonach nekropolii oraz wskażą podstawowe przyczyny zdarzeń drogowych w okresie jesienno – zimowym.

W spotkaniu wezmą również udział uczniowie szkoły podstawowej na czele z Julią Polanowską, laureatką ogólnopolskiego konkursu literackiego dla klas I-III szkół podstawowych pn. „Rymowanka – Zachęcanka”, która zarecytuje zwycięski wierszyk. Następnie dzieci przekażą elementy odblaskowe osobom dorosłym znajdującym się w rejonie cmentarza.

W ubiegłym roku w czasie akcji „ZNICZ” na śląskich drogach doszło do aż 8 śmiertelnych wypadków, zaś w całym ubiegłym roku zginęło 81 pieszych, z czego 43, to osoby powyżej 60 roku życia.

Osobą do kontaktu w związku z wydarzeniem jest podkom. Tomasz Bratek z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach (nr tel. 609 568 567).