Wiadomości

Dzielnicowi instalują seniorom aplikację „Moja Komenda”

Data publikacji 28.10.2019

Seniorzy podczas spotkania z dzielnicowymi chętnie korzystali z ich pomocy przy instalowaniu aplikacji „Moja Komenda” na swoich telefonach. Dzięki temu kontakt ze swoim dzielnicowym mają na wyciągnięcie ręki. Wszystko po to by osoby starsze miały świadomość wsparcia swojego dzielnicowego. Spotkanie było doskonałą okazją, aby porozmawiać o bezpieczeństwie, gdyż to właśnie oni są grupą narażoną na działanie oszustów, którzy wykorzystują ich łatwowierność i ufność.

W ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas”, dbając o bezpieczeństwo seniorów, dzielnicowi tyskiej komendy, odwiedzili świetlicę przy ul.Hierowskiego w Tychach. Spotkanie było doskonałą okazją do rozmów na temat bezpieczeństwa oraz zagrożeń, jakie czyhają na osoby starsze. Dzielnicowi omówili jakimi metodami działają oszuści oraz rozdali ulotki przedstawiające jak się zachować, by nie paść ich ofiarą. Policjanci zachęcali do kontaktu z dzielnicowym swojego rejonu zamieszkania oraz omówili aplikację Moja Komenda, a także pomagali seniorom zainstalować tę aplikację na telefon.

Mimo ciągłych apeli w prasie, telewizji, na spotkaniach z mieszkańcami wciąż docierają do nas sygnały o kolejnych pokrzywdzonych. Osoby oszukane często tracą oszczędności całego życia, które często w łatwy sposób i zupełnie nieświadomie oddają w ręce przestępców.

Pamiętaj: Nie przekazuj pieniędzy obcym osobom, a zawiadomiony o jakimkolwiek zdarzeniu z udziałem Twojego bliskiego najpierw upewnij się, że osoba, która do Ciebie
dzwoni jest Twoim krewnym. Po prostu do niej zadzwoń. A gdy przypuszczasz, że możesz mieć do czynienia z oszustem, bezwzględnie powiadom o tym fakcie Policję!

Dwie kartki ulotek.


 

  • Na zdjęciu widoczne osoby starsze siedzące dookoła stołu. Pośrodku stoi dzielnicowy, trzyma w rękach ulotki i przemawia do seniorów.
  • Przy stoliku siedzą seniorzy ustawieni do zdjęcia, a za nimi pośrodku stoi dwóch dzielnicowych.
  • Dzielnicowy trzyma telefon od seniorki, która wpatruje się na niego.