Wiadomości

Niechlubny rekordzista pędził ponad 200 km/h -szaleńczą jazdę przerwała grupa „SPEED” w Tychach

Data publikacji 27.09.2019

Coraz większa rzesza kierowców jest świadoma tego, że nie uda im się uniknąć kary za przekroczenie dozwolonej prędkości. Wszystko za sprawą działającej grupy „SPEED”. Policjanci stworzeni do walki z piratami drogowymi zatrzymali rekordzistę, który pędził ponad 200 km/h. Przypominamy, że przekraczanie dozwolonej prędkości jest jedną z przyczyn najtragiczniejszych wypadków.

Wszystko przez prężnie działającą grupę „SPEED”, która jest aktywna także w Tychach. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego tyskiej komendy należący do grupy „SPEED” są stworzeni do walki z piratami drogowymi. O ich skuteczności przekonało się już wielu kierujących z „ciężką nogą”. W przeciągu zaledwie 17 służb skontrolowali 392 pojazdy. Zdecydowana większość kierujących została zatrzymana do kontroli z powodu przekroczenia dozwolonej prędkości. Sześciu kierujących straciło prawo jazdy za radykalne naruszenie przepisów ruchu drogowego. W codziennej służbie policjanci z zespołu „SPEED” używają najnowszych pojazdów wyposażonych w wideorejestrator, a także ręcznych mierników prędkości.

Niesetny nadal wśród nas jeżdżą kierowcy, którzy tak jak kierujący Audi zatrzymany do kontroli właśnie przez policjantów z grupy „SPEED”, nic sobie nie robią z przepisów obowiązujących w ruchu drogowym. Wspomniany mężczyzna pędził po drodze S1, mając na liczniku ponad 200 km/h w miejscu, gdzie wolno jechać maksymalnie 120 km/h. Jego szaleńczą jazdę zakończyła dopiero interwencja funkcjonariuszy, którzy za popełnione wykroczenie nałożyli na niego wysoki mandat oraz 10 punktów karnych.

Przypominamy, że zdecydowana większość tragicznych w skutkach wypadków jest spowodowana nadmierną prędkością. Pędząc na drodze ponad 200 km/h, drastycznie zmniejszamy margines błędu, jaki nam pozostaje w trakcie jazdy. Nie mamy wówczas czasu na reakcję, w przypadku pojawienia się zagrożenia. Musimy sobie zatem zdawać sprawę z tego, że rażące przekraczanie obowiązujących limitów prędkości bardzo zwiększa ryzyko, iż finał naszej podróży będzie tragiczny.

Prezentujemy poglądową służbę funkcjonariuszy grupy SPEED:


 

  • Na zdjęciu widok na policjanta, który rozpisuje notatnik podczas odprawy do służby.
  • Umundurowany policjant wydziału ruchu drogowego grupy SPEED stoi przy zatrzymanym przy drodze białym samochodzie i rozmawia z kierujących.
  • Umundurowany policjant wydziału ruchu drogowego grupy SPEED stoi przy zatrzymanym przy drodze białym samochodzie i rozmawia z kierujących, widać sygnał świetlny nieoznakowanego radiowozu.
  • Na zdjęciu widoczny policjant wydziału ruchu drogowego z grupy SPPED , który rozmawia kierującym i przegląda jego dokumenty, obok widoczne krzaki i drzewa.
  • Na zdjęciu widoczny liście z drzewa, a dalej w tle policjanta z drogówki, który stoi przy pojeździe i rozmawia z kierującym.
  • Na zdjęciu widocznych dwóch policjantów drogówki z grupy SPEED, którzy stoją przy nieoznakowanym radiowozie, w tle budynek Komendy Miejskiej Policji w Tychach.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 26.52 MB)