PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ „PRĘDKOŚĆ” - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Tychach

Wiadomości

PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ „PRĘDKOŚĆ”

Data publikacji 05.08.2019

W miniony piątek tyscy policjanci przeprowadzili działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”. Ich celem było egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości na tyskich drogach. Tym razem mundurowi ujawnili aż 56 wykroczeń polegających na przekroczeniu dozwolonej prędkości.

Policjanci przypominają, iż przekraczanie dozwolonych limitów prędkości, zwłaszcza w obszarze zabudowanym, jest głównym zagrożeniem dla bezpieczeństwa ruchu drogowego. Kierowcy trudniej jest tam zachować koncentrację, ponieważ dociera do niego wiele informacji na raz i jeśli będzie jechał z dużą prędkością jego umysł nie zarejestruje wszystkich ważnych „komunikatów”, np. znaków drogowych czy zachowań innych uczestników ruchu. Może się zdarzyć, że pominie istotną dla bezpieczeństwa informację i dojdzie do wypadku.

W trakcie piątkowych działań mundurowi ujawnili łącznie 56 przekroczeń prędkości.

Pamiętajmy! Bezpieczna prędkość to prędkość dostosowana do panujących warunków tj. natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, pogody, stanu nawierzchni, własnych umiejętności.

Prowadząc pojazd należy też utrzymywać prędkość, która zapewnia bezpieczny odstęp od poprzedzającego pojazdu, aby w razie nagłego hamowania uniknąć zderzenia.

Apelujemy do wszystkich kierujących, aby przestrzegali przepisów dotyczących dozwolonej prędkości jazdy!