Policjanci zachęcali do służby w Policji - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Tychach

Wiadomości

Policjanci zachęcali do służby w Policji

Data publikacji 01.10.2018

Tyscy policjanci wzięli udział w „II Giełdzie Pracodawców”, gdzie zachęcali do wstąpienia w policyjne szeregi. Mundurowi zdradzali tajniki pracy w Policji oraz przeprowadzili działania profilaktyczne. Zainteresowani mieli okazję uzyskać informacje, kto może wstąpić w szeregi mundurowych i jakie są wymagane dokumenty.

Policjant, to ciekawy ale i bardzo odpowiedzialny zawód. Aby nim zostać, trzeba przejść procedurę doboru, która do łatwych nie należy. To między innymi test wiedzy, test sprawności fizycznej, test psychologiczny, rozmowa kwalifikacyjna, ustalenie stanu zdrowia i stopnia zdolności do służby kandydata oraz sprawdzenie poprawności danych w ewidencjach, rejestrach i kartotekach.

Mając na uwadze założenia kampanii "Policję tworzą ludzie... twórzmy ją razem" policjanci udzielali wszystkich niezbędnych informacji o kryteriach wstąpienia w szeregi Policji. Można też było otrzymać kwestionariusz kandydata oraz informator o całym procesie rekrutacji.

Następnie mundurowi przybliżyli założenia programu "Dzielnicowy bliżej nas", zasady funkcjonowania aplikacji "Moja komenda" oraz Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Podczas spotkania policjanci przeprowadzili także rozmowy na temat cyberzagrożeń, przestępstw z nienawiści, handlu ludźmi i środków odurzających.

Wszystkim, którzy planują swoją przyszłość zawodową związać z policją, życzymy wytrwałości w dążeniu do celu.

Więcej na temat rekrutacji znajdziesz TUTAJ