Policjanci zapraszają na wyjątkowe wydarzenie - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Tychach

Wiadomości

Policjanci zapraszają na wyjątkowe wydarzenie

Data publikacji 17.09.2018

Tyscy policjanci, wraz z Prezydentem Miasta Tychy i Fundacją Śląskie Hospicjum dla Dzieci Świetlikowo, zapraszają na wyjątkowe wydarzenie! Już 23 września odbędzie się mecz charytatywny Giganci dla Świetlikowa! Na murawie wystąpią znani i lubiani artyści estrady i szklanego ekranu, gwiazdy sportu oraz Przyjaciele Fundacji, w tym tyski dzielnicowy asp.szt. Mariusz Małecki. Wszyscy zagrają  aby wesprzeć zbiórkę funduszy na budowę hospicjum tylko dla dzieci.

Już wkrótce, bo 23 września czeka nas wielkie Show! Artyści z ekranu, estrady i wspaniali sportowcy, pokażą nam swoje umiejętności na murawie Stadionu Miejskiego w Tychach. Wśród nich zobaczymy m.in. Rafała Bryndala, Stachursky’ego, Kabatet Otto, Honoratę Witawską, Ewę Błachnio, Bogdana Kallusa, Irka Bieleninika, Tomasza Jachimczaka, Antoniego Piechniczka, Atrakcyjnego Kazimierza i wielu, wielu innych. Do tego zacnego grona dołączą wyjątkowi profesjonaliści – Kuloodpoporni, którzy wesprą piłkarzy na murawie.

Mecz piłki nożnej Giganci dla Świetlikowa ma pomóc zebrać Fundacji Śląskie Hospicjum dla Dzieci Świetlikowo, fundusze na dalszy rozwój placówki, w tym budowę hospicjum stacjonarnego tylko dla dzieci.

Mecz Giganci dla Świetlikowa vs Przyjaciele Fundacji będzie gratką nie tylko dla fanów piłki nożnej, ale przede wszystkim dla fanów polskiej kultury – zobaczenie tylu Gwiazd w jednym miejscu, a przy okazji wsparcie Fundacji, to nietuzinkowa okazja na spędzenie niedzieli w rodzinnej atmosferze – zapewnia Prezes Fundacji Natasza Godlewska.

Mecz jest drugim z cyklu „Giganci dla Świetlikowa” wydarzeniem na ogromną skalę, który ma pomóc nam zebrać pieniądze na wyjątkową i jedyną na Śląsku działalność hospicjum stacjonarnego tylko dla Dzieci – mówi turbowolontariusz Świetlikowa – Marian Rojek. To z jego inicjatywy odbywa się Mecz, przy współpracy dużych sponsorów oraz Miasta Tychy.

Działalność naszej Fundacji skupiona jest wokół nieuleczalnie chorych Dzieci. Hospicjum domowe opiekuje się Dziećmi bardzo chorymi w ich domach, z rodzicami i rodzeństwem, bo w domu dzieci mniej się boją. Z kolei centrum opieki dziennej pozwala dzieciom chorym i niepełnosprawnym zaznać choć odrobinę normalnego dzieciństwa, tego z rówieśnikami, zabawami i nauką pod okiem wspaniałych pielęgniarek, rehabilitantów, psychologów i pedagogów.  Nową działalnością dla nas jest obecnie opieka perinatalna, która ma na celu przygotować rodziców do przyjścia na świat chorego dziecka. Aby móc kompleksowo wesprzeć rodziców i same Dzieci, pozostaje nam budowa hospicjum stacjonarnego, którego podopiecznymi zostaną te Dzieci, które nie mogą być w domu, a leczenie w szpitalu zostało zakończone – mówi Pani Prezes Natasza Godlewska.

Fundacja Śląskie Hospicjum dla Dzieci Świetlikowo powstała w styczniu 2009 roku, a we wrześniu utworzono Śląskie Hospicjum Domowe dla Dzieci. Hospicjum zapewnia bezpłatną, całodobową opiekę dla nieuleczalnie chorych dzieci i ich rodzin w domu pacjenta. Chorym dzieciom z całego województwa śląskiego bezpłatnej pomocy medycznej udzielają lekarze pediatrzy, pielęgniarki, fizjoterapeuci,  pracownik socjalny, psycholog i wolontariusze. Hospicjum prowadzi również bezpłatną wypożyczalnię specjalistycznego sprzętu medycznego.

Fundację Śląskie Hospicjum dla Dzieci założono po to, by choć w jakimś stopniu poprawić jakość życia dziecka i jego rodziny. By dzieci będące pod opieką fundacji nie odczuwały szpitalnego pośpiechu i hałasu, ale miłość, troskę i obecność bliskich. By w poczuciu bezpieczeństwa i spokoju przeżywały ostatnie dni swego życia. – Ogromnie ważne jest to, by dziecko umierało w objęciach rodziców, rodzeństwa, we własnym pokoju, wśród swoich zabawek, a nie wśród medycznej aparatury, z daleka od bliskich – podkreślają pracownicy Fundacji. W maju 2017 roku z inicjatywy Fundacji Śląskie Hospicjum dla Dzieci „Świetlikowo” powstał Ośrodek Opieki Dziennej dla nieuleczalnie chorych dzieci, a w lipcu 2018 roku uruchomiono Hospicjum Perinatalne, dla rodziców spodziewających się chorego Dziecka. 

Pomóż Świetlikom zanim zgasną na zawsze… Bądź z nami podczas charytatywnego meczu Giganci dla Świetlikowa!

Bilety do nabycia:

ebilet.pl

W siedzibie Fundacji Śląskie Hospicjum dla Dzieci Świetlikowo

https://www.youtube.com/watch?v=BOoy7D4B-Zg – Film z budowy Świetlikowa

Więcej informacji na: fb//fundacjaslaskiehospicjumdladzieciswietlikowo

Strona projektu: www.swietlikowo.pl

Strona Fundacji Śląskie Hospicjum dla Dzieci Świetlikowo: www.shd