Wiadomości

„SpoKREWnieni służbą” - oddaj krew i pomóż innym

Data publikacji 09.03.2018

Wszystkich, którzy chcą oddać krew zapraszamy do Komendy Miejskiej Policji w Tychach, przy al. Bielskiej 46 w dniu 13 marca 2018 roku. W godzinach od 10.00 do 14.00 Ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Katowic zaparkowany będzie przed komendą. Zbiórka zorganizowana jest w ramach akcji „SpoKREWnieni służbą”, a życiodajny płyn prócz policjantów i pracowników cywilnych, może oddać każdy, kto odwiedzi w tym dniu tyską jednostkę.

Braki krwi powodują, że policjanci chętnie honorowo oddają życiodajny płyn dla ratowania życia i zdrowia ludzkiego. Tym razem policjanci z tyskiej komendy organizują akcję honorowego oddawania krwi, która odbędzie się w dniu 13 marca 2018 roku w godzinach 10:00-14:00. Ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Katowic zaparkowany będzie przed Komendą Miejską Policji w Tychach.

Zbiórka prowadzona będzie w związku z ogólnopolską akcją „SpoKREWnieni służbą”, nad którą patronat objął Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Minister Obrony Narodowej. Ma ona na celu złożenie hołdu bohaterom antykomunistycznego podziemia - Żołnierzom Wyklętym, w związku z obchodzonym 1 marca Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Krew prócz policjantów i pracowników cywilnych, może oddać każdy, kto odwiedzi w tym dniu Komendę Miejską Policji w Tychach, przy Al. Bielskiej 46.

Zachęcamy wszystkich do udziału w przedsięwzięciu. To nic nie kosztuje, a można w ten sposób uratować komuś życie.

Jednocześnie przypominamy, że aby oddać krew:
- trzeba być zdrowym,
- mieć 18-65 lat,
- ważyć co najmniej 50kg,
- mieć przy sobie dokument tożsamości ze zdjęciem,
- przed oddaniem krwi należy koniecznie zjeść lekki posiłek.