Policjanci o bezpieczeństwie z dziećmi podczas ferii - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Tychach

Wiadomości

Policjanci o bezpieczeństwie z dziećmi podczas ferii

Data publikacji 17.01.2018

W ramach akcji „Bezpieczne ferie 2018” dzielnicowi tyskiej komendy przeprowadzili zajęcia z dziećmi Szkoły Podstawowej nr 10 w Tychach z zakresu bezpieczeństwa. Policjanci rozdali dzieciom opaski odblaskowe i angażowali najmłodszych do aktywnych rozmów na temat bezpiecznych zabaw.

Ferie zbliżają się już wielkimi krokami i aby ten czas był spędzony beztrosko, a przede wszystkim bezpiecznie mundurowi przeprowadzili prelekcje z dziećmi. Celem spotkania była realizacja założeń akcji „Bezpieczne ferie 2018”.

Dzieci z niezwykłą uwagą i zainteresowaniem wysłuchali stróżów prawa przypominających o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, przepisów ruchu drogowego oraz udzielania pierwszej pomocy i reagowania na zagrożenie. Dzielnicowi zwrócili także szczególną uwagę na zachowanie ostrożności podczas zimowych zabaw i angażowali wszystkich do aktywnego udziału w zajęciach.

Na koniec policjanci rozdali dzieciom opaski odblaskowe uświadamiając ich, że na drodze najważniejsza jest ostrożność i widoczność. Zachęcali zatem do noszenia odblasków. Mamy nadzieję, że informacje przekazywane przez policjantów wpłyną na najmłodszych, kształtując wśród nich prawidłowe postawy w sytuacjach zagrożenia.