Policjanci w porę pomogli kobiecie - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Tychach

Wiadomości

Policjanci w porę pomogli kobiecie

Data publikacji 28.12.2017

O bezpieczeństwo mieszkańców dbają nie tylko tyscy stróże prawa. Miasto wspierane jest także przez policjantów z Oddziału Prewencji Policji w Katowicach. Współpraca ukierunkowana jest na poprawę bezpieczeństwa i przynosi kolejne efekty. Otrzymaliśmy podziękowania dotyczące interwencji mundurowych z OPP wobec nieprzytomnej kobiety. Dzięki szybkiej reakcji policjantów, w porę trafiła ona pod fachową opiekę medyczną.

Nie tylko policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Tychach dbają o bezpieczeństwo mieszkańców miasta. Mundurowi wspierani są przez stróżów prawa z katowickiego oddziału prewencji.

W trakcie wczorajszego patrolu, około godz. 17.10, policjanci z Katowic zauważyli leżącą przy przystanku autobusowym na al. Piłsudskiego w Tychach kobietę. Policjanci sprawdzili jej funkcje życiowe. Kobieta była nieprzytomna. Mundurowi natychmiast wezwali na miejsce karetkę pogotowia.

Do Komendy Miejskiej Policji w Tychach wpłynęły podziękowania dla policjantów, od redaktora jednego z portali internetowych, który był świadkiem całego zdarzenia. Dzięki ich reakcji, kobieta, która najprawdopodobniej miała atak padaczki, w porę trafiła pod fachową opiekę medyczną.

Dobrze jest mieć pewność, że kiedy to my będziemy potrzebować pomocy, ktoś zareaguje i wezwie odpowiednie służby.

Nie bądźmy obojętni na osoby, które potrzebują naszej pomocy. Każdy może stracić przytomność z różnych powodów, ale nie każdy może mieć tyle szczęścia co kobieta, której pomogli policjanci. Dlatego pamiętajmy, że nasza reakcja może uratować komuś życie.