Wiadomości

Zapraszamy na inauguracyjne spotkanie z serii "Kręci mnie bezpieczeństwo..nad wodą"

Data publikacji 16.06.2017

Zapraszamy na inauguracyjne spotkanie rozpoczynające akcję edukacyjną "Kręci mnie bezpieczeństwo..nad wodą", które odbędzie się 19 czerwca 2017 r. w godzinach 10.00 – 14.00 na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Paprocany. Przedsięwzięcie zainicjowali tyscy policjanci, a realizowane będzie przy wsparciu innych służb i instytucji. Na uczestników, oprócz nieocenionej wiedzy z zakresu bezpieczeństwa nad wodą, czeka mnóstwo atrakcji. Serdecznie zapraszamy.

W ramach akcji edukacyjnej pn. "Kręci mnie bezpieczeństwo..nad wodą" przygotowanej przez Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji, policjanci z Tychów organizują inauguracyjną akcję, rozpoczynającą cykl spotkań z mieszkańcami pod ww. nazwą. Akcja ta poświęcona jest bezpieczeństwu osób przebywających w wodzie lub nad wodą. Bezpośrednimi adresatami projektu są dzieci, młodzież i osoby dorosłe, a głównym celem akcji jest propagowanie właściwego zachowania na akwenach, w tym zasad bezpiecznej kąpieli, bezpiecznego żeglowania oraz uprawiania sportów wodnych, a w efekcie ograniczenie wypadków utonięć. Inicjatywa ta realizowana jest w ramach Rządowego programu ograniczenia przestępczości i aspołecznych zachowań "Razem bezpieczniej" im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017. Mając zatem na uwadze podnoszenie świadomości związanej z problematyką bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w trakcie zbliżających się wakacji, jak również podejmowanie działań wpływających na poprawę ich bezpieczeństwa, policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Tychach zapraszają do uczestnictwa w przedsięwzięciu, którego współorganizatorami są:

Państwowa Straż Pożarna w Tychach,

Oddział Rejonowy Śląskiego WOPR w Tychach,

Straż Miejska w Tychach,

Klub Żeglarski "Ziemowit",

Stowarzyszenie Sportowe "NOL" Tychy,

Miejska Biblioteka Publiczna.

Działania odbędą się w dniu 19 czerwca 2017 roku na terenie Ośrodka Wypoczynkowego - Paprocany, w godzinach od 10:00 do 14.00.

W ramach niniejszego przedsięwzięcia przewidziane są następujące atrakcje:

 

- Pokaz z zakresu zasad bezpiecznego zachowania się nad wodą,

- Pokaz z zakresu udzielania pomocy osobie, zwierzęciu pozostawionemu w samochodzie podczas upałów,

- Pokaz ratowania człowieka uwięzionego w pojeździe,

- Pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w sytuacjach mogących wystąpić podczas wakacji,

- Pokazy bezpiecznej żeglugi, z możliwością zwiedzania łódek oraz wspólna przeprawa z członkami Klub Żeglarskiego "Ziemowit",

- Symulacja wypadku drogowego z możliwością skorzystania z urządzenia symulującego dachowanie pojazdu, oraz sprawdzenia swojej koordynacji ruchowej w alkogoglach lub narkogoglach,

- Zaprezentowanie możliwości "wszędołaza" oraz sprzętu będącego na wyposażeniu służb ratunkowych,

- Dla najmłodszych malowanie twarzy,

- Kącik czytania dzieciom bajek z profilaktycznym przesłaniem dotyczącym bezpieczeństwa w trakcie wakacji,

- "Bezpieczny rowerzysta" - na zakończenie rajd "Na kole dookoła Paprocan" wspólnie ze Stowarzyszeniem Sportowym NOL - Tychy.

 Serdecznie zapraszamy.