Podsumowanie działań „Alkohol i Narkotyki” - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Tychach

Wiadomości

Podsumowanie działań „Alkohol i Narkotyki”

Data publikacji 30.05.2017

Tyscy policjanci realizując działania „Alkohol i Narkotyki” wyeliminowali z dalszej jazdy 17 kierowców na „podwójnym gazie”. Policjanci przebadali na zawartość alkoholu w organizmie 1369 kierujących.

W minioną niedzielę kilkunastu policjantów tyskiej „drogówki”, realizowało działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym pod kryptonimem „ALKOHOL I NARKOTYKI”. Przedmiotowa akcja skierowana była przeciwko nietrzeźwym uczestnikom ruchu drogowego. Funkcjonariusze przebadali na zawartość alkoholu 1369 kierowców. Podczas kontroli policjanci przyglądali się także zachowaniu kierowców, czy nie wskazuje na jazdę pod wpływem innych środków odurzających. W wyniku przeprowadzonych działań policjanci wyeliminowali z dalszej jazdy łącznie 17 kierujących na „podwójnym gazie” w tym 1 kierujący samochodem w stanie nietrzeźwości, 4 w stanie po użyciu alkoholu oraz 12 kierujących jednośladem, którzy popełnili wykroczenie prowadząc rower w stanie nietrzeźwym. Kierującym pojazdami mechanicznymi przypominamy, że za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet 2 lat więzienia. Jazda na rowerze w stanie nietrzeźwym nie jest traktowana jak przestępstwo natomiast musimy zdawać sobie sprawę, że jest zagrożeniem dla samego rowerzysty, który jest niechronionym uczestnikiem ruchu drogowego i w razie zdarzenia drogowego nie ma szans w konfrontacji z samochodem.

 

Celem strategicznym tych działań jest przede wszystkim zmniejszenie liczby osób zabitych w wypadkach drogowych, w tym spowodowanych przez kierujących, znajdujących się pod wpływem alkoholu i narkotyków.