Złodziej grasuje, gdy roweru nie pilnujesz! - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Tychach

Wiadomości

Złodziej grasuje, gdy roweru nie pilnujesz!

Data publikacji 31.03.2017

Przypominamy o podstawowych zasadach, które pozwolą uniknąć kradzieży rowerów! Często wiosenna aura sprawia, że złodzieje jednośladów nasilają swoją „działalność”. Dlatego pilnuj swojego mienia ale i reaguj na podejrzane zachowania się potencjalnych złodziei!

W tym miesiącu policjanci odnotowali dwie kradzieże rowerów z terenu naszego miasta, miesiąc wcześniej jedną, a w styczniu nie odnotowaliśmy w ogóle takiego zdarzenia. Często to właśnie wiosenna aura sprawia, że złodzieje jednośladów nasilają swoją „działalność”. Sprawcy działają w różny sposób, np. po uprzednim otwarciu kłódek dopasowanym kluczem, wyłamaniu wkładek w zamkach drzwi do piwnic kradną rowery. Do kradzieży często dochodzi również pod marketami, sklepikami i szkołami. Pamiętajmy, włamywacze i złodzieje działają o różnych porach dnia i nocy na terenie całego miasta.

Dlatego aby ustrzec się przed kradzieżą lub zminimalizować ryzyko utraty jednośladu przypominamy o kilku podstawowych zasadach:

- Nie zostawiaj rowerów na klatkach schodowych.
- Nie zostawiaj roweru gotowego do drogi w miejscach publicznych: przed sklepem, na ulicy itp.
- Nie trzymaj rowerów w piwnicy, suszarni itp. (nawet, jeśli w bloku jest domofon), a także w garażu czy pomieszczeniach gospodarczych, a jeśli już musisz to zadbaj o profesjonalne zabezpieczenie techniczne pomieszczenia.
- Gdy pozostawiasz rower w jakimkolwiek miejscu staraj się by znana ci osoba przypilnowała go.

Apelujemy o to aby reagować na podejrzane zachowania osób mogących dopuścić się przestępstwa. Szybka informacja przekazana dyżurnemu może przyczynić się do zatrzymania sprawcy kradzieży oraz odzyskania skradzionego łupu. Jeśli posiadasz jakiekolwiek informacje na temat popełnionych przestępstw powiadom policjantów w myśl kampanii „Nie reagujesz-akceptujesz” i zadzwoń bezpośrednio na numer 997 lub 112.