Wiadomości

Kibole – co robić, jeśli rozpoznajesz zagrożenie, jak się bronić przed wciągnięciem do "paczki"

Data publikacji 12.03.2017

Jednym z wielu zagrożeń, z jakimi spotykają się obecnie młodzi ludzie, są różnego rodzaju nacechowane negatywnymi emocjami, nienawistne czy dyskryminujące zachowania agresywne podczas rozgrywek sportowych. Dlatego też tak istotne jest uświadamianie młodych ludzi o konsekwencjach ich czynów. Zajęli się tym policjanci podczas prelekcji w jednej z tyskich szkół.

Policjanci z Zespołu Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji tyskiej komendy odwiedzili Zespół Szkół nr 6 w Tychach. Mundurowi przeprowadzili prelekcję dla uczniów klasy pierwszej, na temat ""Kibole – co robić, jeśli rozpoznajesz zagrożenie, jak się bronić przed wciągnięciem do "paczki""- w ramach programu Bezpieczna szkoła - Bezpieczny uczeń".

W trakcie spotkania zaprezentowo uczniom film, na którym zobrazowane zostały niewłaściwe zachowania przez grupy pseudokibiców. Policjanci zaznaczyli zagrożenia płynące z kontaktu z grupą pseudokibiców oraz omówili, jak bronić się przed wciągnięciem do niej. Omówione zostały także przepisy Ustawy z dnia 20 marca 2017r. o bezpieczeństwie imprez masowych.

Uczniowie mieli również okazję zobaczyć na zaprezentowanym filmie, jak można kibicować bez przemocy i wyzwisk - czyli w sposób pozytywny. Po spotkaniu młodzież już wie, dlaczego warto grupom pseudokibiców mówić "nie", i że  młodzi ludzie już terazkształtują swoją przyszłość, dlatego warto przemyśleć swoje zachowanie tak, by nie dać się zmanipulować przez grupę i nie paść ofiarą własnej bezmyślności oraz braku rozsądku.