Podsumowanie działań „NURD” - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Tychach

Wiadomości

Podsumowanie działań „NURD”

Data publikacji 07.03.2016

Policjanci tyskiej „drogówki” przeprowadzili w sobotę akcję pk. "NURD", podczas której zwrócili uwagę m.in. na zachowanie się pieszych oraz kierujących pojazdami poruszającymi się po tyskich ulicach. W trakcie działań stróże prawa odnotowali ponad 70 wykroczeń popełnionych przez pieszych i kierujących pojazdami silnikowymi.

Największą ilość represji zastosowano wobec pieszych z powodu przechodzenia w miejscu niedozwolonym. Odnotowano również takie wykroczenia jak nieprawidłowe przejeżdżanie przejść dla pieszych. Uświadamianie, pouczanie, a w skrajnych wypadkach karanie mandatami to sposoby wpłynięcia na świadomość pieszych, rowerzystów i motorowerzystów. Podobne działania będą kontynuowane w najbliższym czasie.

Akcja była też znakomitą okazją do propagowania wśród pieszych i kierowców akcji śląskiej drogówki „Daj znak!” Policjanci sugerują pieszym, by przed wejściem na przejście dali znać kierowcy, że chcą przekroczyć jezdnię poprzez wyciągnięcie ręki. Gest ten ma na celu zasygnalizowanie kierowcom, że pieszy wchodzi na jezdnię. Nie oznacza to jednak, że pieszy po wykonaniu tego gestu ma bez zastanowienia wejść na drogę nie upewniając się, czy istnieje taka możliwość. Apelujemy do uczestników ruchu drogowego o rozwagę i ostrożność na drodze!