Podsumowanie działań „Pieszy” - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Tychach

Wiadomości

Podsumowanie działań „Pieszy”

Data publikacji 02.03.2016

Tyscy policjanci cyklicznie prowadzą działania „Pieszy”, które mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Podczas wczorajszej akcji stróże prawa zwracali szczególną uwagę na to, czy piesi przechodzą przez jezdnię w miejscach do tego wyznaczonych i nie wchodzą na przejście na czerwonym świetle. Bacznie przyglądali się również kierowcom, aby nie popełniali oni wykroczeń względem pieszych.

W czasie wczorajszych działań policjanci ujawnili 43 przypadki przechodzenia pieszych w miejscach niedozwolonych. Wciąż spora ilość osób nie korzysta z wyznaczonych przejść dla pieszych. Mają sobie za nic przepisy ruchu drogowego ryzykujemy nawet swoim życiem. Zdarzenia drogowe z udziałem pieszego kończą się dla niego najczęściej najpoważniejszymi konsekwencjami zdrowotnymi. Przypominamy, że pieszemu m.in. zabrania się wchodzenia na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściach dla pieszych, wchodzenia na jezdnię spoza pojazdu lub innej przeszkody ograniczającej widoczność drogi, czy też przebiegania przez jezdnię, zwłaszcza w miejscu do tego zabronionym. Mundurowi zwracali również uwagę na kierujących pojazdami. Pięciu kierujących nieprawidłowo przejeżdżało przez przejście dla pieszych.

Najważniejsze na drodze jest MYŚLENIE, przewidywanie zachowań innych uczestników ruchu niejednokrotnie może uchronić nas od wypadku. Dlatego każdy, bez znaczenia czy to kierowca, rowerzysta, czy pieszy, powinien pamiętać o rozwadze. Lekkomyślne zachowanie, pośpiech, czy brak uwagi mogą doprowadzić do tragedii.