Tydzień bezpiecznego kierowcy - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Tychach

Wiadomości

Tydzień bezpiecznego kierowcy

Data publikacji 24.07.2015

Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji, Duszpasterstwo Kierowców a także organizacja MIVA Polska prowadzą kampanię informacyjną w związku z trwającym Tygodniem Bezpiecznego Kierowcy, połączoną z obchodzonym 25 lipca wspomnieniem Świętego Krzysztofa – patrona kierowców. Uroczyste zakończenie kampanii odbędzie się w najbliższą niedzielę w Tychach.

Prowadzona przez Biuro Ruchu Drogowego KGP, Duszpasterstwo Kierowców i organizację MIVA Polska kampania w czasie Tygodnia Bezpiecznego Kierowcy, jest apelem do wszystkich kierowców o kulturalna, ostrożną i bezpieczna jazdę i poszanowanie dla życia. Trwający w dniach od 19 do 26 lipca tego roku Tydzień Bezpiecznego Kierowcy, swój uroczysty finał będzie miał w najbliższą niedzielę w Tychach.

O 15.00 w parafii Św. Krzysztofa przy ulicy Wyszyńskiego odprawiona zostanie msza święta. Po jej zakończeniu nastąpi paradny przejazd rowerzystów, motocyklistów i pojazdów zabytkowych na Plac pod Żyrafą w Parku Miejskim. Później w parku rozpocznie się piknik. Prezentowane będą stoiska tematyczne, związane z bezpieczeństwem ruchu drogowego m.in pokazy sprzętu policyjnego i straży pożarnej, symulatory dachowania, jazdy i zderzeń. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematyką wspólnego bezpieczeństwa na drogach.