Śmiertelne potrącenie pieszego - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Tychach

Wiadomości

Śmiertelne potrącenie pieszego

Data publikacji 15.12.2014

Policjanci z Tychów wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, w którym zginął 76-letni pieszy. Został potrącony przez samochód osobowy. Do zdarzenia doszło w miniony weekend, na ulicy Katowickiej w Tychach.

Do tragicznego wypadku doszło w sobotni wieczór, tuż przed 18.00, na ulicy Katowickiej w Tychach. Jak wstępnie ustalili policjanci, kierujący fordem, jadąc ulicą Katowicką w kierunku Czułowa, na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił pieszego. 76-letni tyszanin, zginął na miejscu. Kierujący samochodem 66-letni mieszkaniec Tychów był trzeźwy. Śledczy wyjaśniają teraz szczegółowe okoliczności, w jakich doszło do zdarzenia.

Szczególnie teraz, w okresie jesienno – zimowym, zadbajmy o naszą widoczność na drodze. Ponownie apelujemy do pieszych i rowerzystów o noszenie odblasków. W terenie niezabudowanym jest to obowiązek, natomiast w zabudowanym to rozsądna konieczność! Kierujmy się rozsądkiem i zadbajmy o nasze bezpieczeństwo. Apelujemy również do kierowców o bezpieczną i ostrożną jazdę!

Pliki do pobrania