"Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie"

Podsumowanie działań „Alkohol i Narkotyki”

Tyscy policjanci realizując działania „Alkohol i Narkotyki” przebadali na zawartość alkoholu w organizmie 1660 kierujących – nie wszyscy byli trzeźwi. Wśród nich znalazł się nieodpowiedzialny kierowca, który prowadził swój samochód w stanie nietrzeźwości. Przypominamy o prostej zasadzie „Piłeś – nie jedź”.

Wczoraj policjanci tyskiej „drogówki” włączyli się do działań pod kryptonimem „ALKOHOL I NARKOTYKI”. Przedmiotowa akcja ukierunkowana była na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym i skierowana przeciwko nietrzeźwym uczestnikom ruchu drogowego.

Mundurowi w różnych miejscach naszego miasta, skontrolowali łącznie 1660 kierujących. Jeden z nich wsiadł „za kółko” w stanie nietrzeźwości. 57-letni mężczyzna miał ponad promil alkoholu w organizmie.

Podczas kontroli mundurowi przyglądali się także zachowaniu kierowców, czy nie wskazuje na jazdę pod wpływem innych środków odurzających.

Kierującym pojazdami mechanicznymi przypominamy, że za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet 2 lat więzienia.

Celem strategicznym tych działań jest przede wszystkim zmniejszenie liczby osób zabitych w wypadkach drogowych, w tym spowodowanych przez kierujących, znajdujących się pod wpływem alkoholu i narkotyków.

 

  • Podsumowanie działań „Alkohol i Narkotyki”